Na konci prosince jsme se dočkali druhé řady rodinného sci-fi seriálu Lost in Space. Jak dopadlo pokračování dobrodružství rodiny Robinsonových, kteří se ztratili ve vesmíru? To se dozvíte v naší redakční recenzi.
@KevSpa
Druhá řada Lost in Space má jednu velkou výhodu. Diváci už ví, co očekávat. Jsou si vědomi toho, že sledují rodinné sci-fi, které je uzpůsobeno divákům všech věkových kategorií. V případě první série s tím dost diváků mělo problém, na tu druhou už přece jen budou koukat hlavně ti, kterým se ta první líbila. Tvůrci od začátku nasazují solidní tempo a jedna akce střídá druhou. Oproti první řadě už ale nejsou problémy valící se na Robinsonovy tolik repetitivní. Důvodem je i to, že rodina je určitou část času rozdělena a sledujeme tak více dějových linek. Pokud mám seriálu něco vyčíst, je to záporačka Smithová. Tu měli hned na začátku někde pohodit bez skafandru a všichni bychom si oddechli. Její otravnost dosahuje ve druhé řadě dalšího stupně. Naštěstí to částečně vynahrazuje Robot, diváky zdaleka neojoblíbenější postava, s jehož návratem seriál opět nabral grády. Druhá série mě celkově bavila ještě víc. Logiku chování postav u rodinných sci-fi příliš neřeším, takže za mě spokojenost.
@Kubc6a
S rodinou Robinsonových se člověk nikdy nenudí. Možná by někdo namítal, že v druhém poločasu se jej zmocňoval pocit, že některé nebezpečné situace působí uměle a smůla se lepí na paty pouze Robinsonovým, kteří jsou takřka nesmrtelní. Pár malinkých děr by se v příběhu našlo, dokonce bych tentokrát měl tři menší výtky. V samospádu nebyl prostor na to, abychom si mohli posedět v baru se SAR a dozvědět se něco o robotí minulosti. Dále mě mrzí odchod dvou hlavních postav, kterým bych přál jiný konec, hlavně Parker Posey alias doktorce Smithové, která na obrazovce opět zazářila a příběhu dodala ten správný šmrnc. Nejvíce mně rozum zůstával stát nad praktikami a chováním kolonistů z můstku Resolutu, kteří pokaždé museli nesmyslně protežovat svůj názor, stát proti Robinsonovým a dělat jim všechno (schválně) o stupeň těžší.
Nakonec se druhá série nejeví vůbec špatně. Příběh je pěkně napsaný, pyšní se rychlým spádem a hlavně – pořád se něco děje. Nejvíce chválím vizuální stránku, na níž se opravdu nešetřilo a která co chvíli brala dech, a jen málo dobrodružných titulů je tak dobrým příkladem tohoto přístupu jako Lost in Space. Scenáristům putují plusové body za čerstvý pohled na Penninu dějovou linku, která mě bavila. Díky ní si vlastně uvědomíte, že minuta cestování s Robinsonovými, rok s psychiatrem. Jsem rád, že pro tento seriál je zvolena delší navazující zápletka, ne vyprávění jednotlivých uzavřených linek, a proto doufám, že velké červené N ještě několikrát osloví duo Matta Sazama a Burka Sharplesse, kteří si momentálně dávají pauzu od vesmírného kormidla a dívají se na zoubek Morbiovi. Stále je věru o co stát, takže se Robinsonovým nebraňte a šoupněte si je do bedny.
@domas77
Rodina Robinsonových je opět ztracena, tentokrát na nehostinné planetě, kde je jen malý břeh bez života a zbytek planety je jen jeden velký oceán. Po několika měsících vzdali naděje na opuštění této planety a snaží se vést normální život. Rozjezd začíná ve chvíli, kdy jsou po ztrátě veškeré úrody nuceni přijít s plánem, jak opustit planetu, který zahrnuje přestavět vesmírnou loď na plachetnici, aby se dostali k bleskům, pomocí kterých nastartují svou vesmírnou loď. Jako v minulé sérii se Robinsonovi potácí jednoho nebezpečí ke druhému. Ani v této řadě se nedočkáme odhalení původu robotů, a co jsou vlastně zač, zato ale zjistíme, odkud lidé vzali mimozemský motor. Trošku zamrzí absence Robota v první polovině, ale ke konci se jich dočkáme až až. Vizuální efekty jsou opět na výborné úrovni, stejně tak hudba a výkony herců. Seriál sice nepřekypuje akcí, ale když na ni dojde, rozhodně stojí za to. Pokud se vám první řada líbila, tak vás ani ta druhá nezklame. Po cliffhanegeru z poslední epizody se těším, co si pro nás tvůrci nachystají v příští sérii.
@Valada06
Lost in Space mě zaujalo už svými trailery, ale před premiérou jsem si říkal, zda je to pro mě to pravé ořechové. První série mě ale příjemně překvapila a s očekáváním jsem vyhlížel, co nabídne druhá řada. Pokračování rozhodně nezklamalo. Nemáte čas se nudit. Za zajímavé jsem považoval obzvláště prvních několik epizod na moři. Sledovat, jak si rodina Robinsonových poradí za každé situace, se prostě neomrzí. Charaktery jednotlivých postav se zase o něco prohloubily. Nezklamaly ani nové postavy, nejvýraznější byl rozhodně Ben Adler, dlouho jsem nevěděl, co si o něm myslet. Rozhodně bych se nezlobil za více scén s Robotem a Willem, je ale pravda, že v první řadě jsme jich měli spoustu. Vizuál jednotlivých prostředí byl stejně jako v první řadě naprosto dechberoucí a hudba byla už jen třešnička na dortu. Za největší vadu druhé řady ale považuji postavu doktorky Smithové, která začala být v půlce řady nesnesitelně otravná, nepřinášela nic nového a upřímně nechápu, jak jí některá z postav mohla po první řadě ještě věřit. Pokud se vám líbila první řada, druhou určitě nemůžete vynechat.
Jak se líbila druhá série Lost in Space vám? Podělte se o své dojmy v komentářích a seriál také nezapomeňte ohodnotit.
Foto: Netflix
Já též nejsem proti, tento seriál je pro mne příjemná změna.
u mě dobrý – takový příjemně napínavý relax a už aby byla 3 řada…