S06E16: What They Died For

S06E16: What They Died For

CZ 18.5.2010 10 400 000 42 minut


ALTERNATIVNÍ – Hlavní postava: VŠICHNI

Jack, Hurley, Sawyer a Kate na pláži přemýšlí, co dál. Jack navrhne, ať se vydají hledat studnu, do které Falešný Locke shodil Desmonda. Když se vydají dovnitř ostrova, po chvíli putování narazí Hurley na malého kluka (Jacoba), který se mu zjevil už dříve. Kluk ho požádá o popel, co Hurley vzal Ilaně a hned uteče. Když ho Hurley dožene, najde u ohně už dospělého Jacoba. Ten ho žádá, aby přivedl ostatní.

Mezitím Ben, Richard a Miles dorazí do vesnice Dharmy, kde má Ben schované výbušniny. Jenže když už naložení chtějí odejít, přijde do vesnice Widmore a Zoe. Ačkoliv jsou Widmore a Ben stále nepřátelé, snaží se Widmore dohodnout s Benem, jak společně zabít Falešného Locka. Ten se k vesnici připlavil z druhého ostrova. Ben a Richard na něj čekají venku, zatímco Widmore a Zoe se skryjí uvnitř. Miles uprchne skrz tajný tunel do džungle.

Když Falešný Locke dorazí do vesnice, jako monstrum se vrhne na Richarda a zřejmě ho zabije. K Benovi už ale přijde normálně a nabídne mu, že ho nechá žít a umožní mu dokonce vládnout ostrovu, když mu pomůže najít Widmora a zabít další lidi. Ben souhlasí a zavede Falešného Locka do tajné skrýše. Tam Falešný Locke nejdříve zabije Zoe a pak se snaží dostat z Widmora, proč na ostrov přivedl Desmonda. Ten mu odpověď chce pošeptat tak, aby to neslyšel Ben, ale Ben reaguje rychle a Widmora zastřelí.

Hurley přivede Jacka, Kate a Sawyera k Jacobovi. Teď už ho vidí všichni. Jacob jim povídá o tom, proč je na ostrov přivedl, jak může za to, že vzniklo monstrum a jak teď jeden z kandidátů musí převzít jeho úlohu, aby ochránil ostrov před Falešným Lockem. Jack se přihlásí a Jacob s ním jde stranou. Nechá ho napít z hrníčku stejně jako kdysi to učinila jeho falešná matka. Jack je teď Jacobův nástupce.

Ben a Falešný Locke se z vesnice vydají do džungle, aby našli studni, kde má být Desmond. Jenže ten tam už není. Ben dostane z Falešného Locka to, co mu šeptal Widmore a tedy jaká je úloha Desmonda. Falešný Locke mu prozradí, že jedině Desmond mu pomůže zničit ostrov…

ALTERNATIVNÍ Hlavní postava: VŠICHNI Jack, jeho syn a Claire snídají společně v bytě, když Jackovi zazvoní telefon, že se našla rakev jeho otce. Jack je rád, jenže netuší, že to nebyli lidé z letiště, ale volal to Desmond, aby Jacka dostal tam, kam potřeboval. Desmond stojí také za tím, že se znovu vydá ke škole, kde učí Ben a Locke. Ben ho pozná a začnou se prát, Desmond několikrát udeří Bena tak, že si začne „vzpomínat“ na svůj druhý život. Ben o tom vypráví i Lockovi, ten o tom začne také přemýšlet a vydá se za Jackem, aby mu o celé věci a své zkušenosti také pověděl. Locke také požádá Jacka, aby ho operoval a pomohl mu zpět chodit. Mezitím Desmond zamíří na policii, kde se nechá zavřít Sawyerem a Milesem do vězení. Tam čekají na transport již dříve chyceni Sayid a Kate. Když ke transportu dojde, Desmond navrhne, že mohou společně s ním utéci během transportu, ale musí mu s něčím pomoci. Desmond má totiž podplacenou policistku, která transport zařizuje. Je to Ana-Lucia. Tu Desmond uplatil pomocí peněz od Hurleyho, který mu už přijíždí na pomoc. Desmond, Hurley a osvobození Kate a Sayid se vydávají na večerní koncert, kde se má sejít hodně významných lidí…

INFO Režie: , Scénář: Edward Kitsis, Adam Horowitz, Elizabeth Sarnof Vedlejší role: Mira Furlan (Danielle Rousseau), Tania Raymonde (Alex Rousseau), Dylan Minnette (David Shephard)

HLÁŚKY

Thumbnail Play icon


 • tom99
  tom99 13.11.2020 | 23:28:10

  Jacob konečně předal své otěže. Mohl jim vysvětlit více, ale to by to nebyl LOST, aby nenechal své fanoušky přemýšlet a domyslet si to. Škoda jen scén mezi Benem a Widmorem, čekali jsme na to dlouho a asi bych chtěl, aby to trvalo déle a skončilo jinak…

 • Milano33
  Milano33 11.10.2020 | 19:27:01

  Ticho pred búrkou. Celá táto epizóda perfektne slúžila ako nastolenie toho, čo nás bude vo finále čakať. Príbeh nám nepretržite graduje a už len zostávam v očakávaní, čo sa stane ďalej. Ben sa stretáva so svojím odvekým nepriateľom a tým bol Widmore. Benjamin sa pridáva ku Lovkeovi, ktorý ho potrebuje na to, aby zabil všetkých kandidátov. Keď už sme u toho, konečne sa všetci stretávajú s Jacobom, aby určil svojho nástupcu a tým sa napokon stal Jack. V alternatívnej príbehovej arche Desmondov a Hurleyho vychádza plán naozaj skvelo.

 • Jiri007
  Jiri007 4.9.2020 | 23:59:54

  Dobry dil, musim řict že Ben se konečně dočkal že zabil Widmora ale jsem zvědav jestli planuje zradit i falešneho Locka a jsem zvědav co přijde dal a alternativni realita taky neměla chybu.

 • KarlCZ
  KarlCZ 31.3.2018 | 18:40:04

  Bezva :)


Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Henry Ian Cusick (Desmond David Hume), Michael Emerson (Benjamin Linus), Alan Dale (Charles Widmore), Nestor Carbonell (Richard Alpert), Maggie Grace (Shannon Rutherford), Jeremy Davies (Daniel Faraday), Kim Dickens (Cassidy Phillips), Mark Pellegrino (Jacob), Zuleikha Robinson (Ilana Verdansky), Kevin Durand (Martin Keamy), Clancy Brown (Kelvin Joe Inman), Michelle Rodriguez (Ana Lucia Cortez), Harold Perrineau Jr. (Michael Dawson), Dominic Monaghan (Charlie Pace),