Nový Resident Evil odhalil svůj název

Nový Resident Evil odhalil svůj název

21.3.2021 11:35


Režisér Johannes Roberts dokončuje práce na novém snímku ze světa Resident Evil, který je zároveň rebootem celé série. V rámci postprodukce nyní odhalil, jak se nový začátek bude jmenovat.


Před téměř dvaceti lety se režisér Paul W.S. Anderson (Event Horizon) pustil do adaptace slavné herní série Resident Evil a natočil stejnojmenný snímek s Millou Jovovich v hlavní roli. V jeho produkci se franšíze povedlo fungovat po šest filmů a vedle Jovovich v roli Alice se v ní objevili Ruby Rose, Thomas Kretschmann, Jared Harris nebo Wentworth Miller. Po zakončení série filmem Resident Evil: The Final Chapter v roce 2017 se začalo spekulovat o možném rebootu, jenž se nyní stává skutečností. Díky velkému úspěchu herních remaků se na Netflixu dočkáme hraného i anime seriálu, ještě letos se pak dočkáme i filmového rebootu.

Série s Millou Jovovich skončila před čtyřmi lety. Foto: Constantin Film

Nový snímek by měl do kin dorazit 3. září, jeho děj je pak pečlivě držen pod pokličkou a víme jen, že se v něm objeví klasické postavy, které si zahrají populární herci jako Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Donal Logue (Brian Irons), Kaya Scodelario (Claire Redfield), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker) nebo Neal McDonough (William Birkin). Film natočil Johannes Roberts, jenž má za sebou oba dva díly žraločího hororu 47 Meters Down, podle vlastního scénáře.

Jednu z hlavních rolí ztvární Kaya Scodelario. Foto: Netflix

Roberts nyní odhalil, že jeho snímek se jmenuje Resident Evil: Welcome to Raccoon City a zavítáme v něm do nechvalně proslulého města, jež v roce 1998 zaniklo na základě šíření t-viru. Snímek zadaptuje první dvě hry a kromě Raccoon City v něm zavítáme i do Spencerova sídla. Jak už Roberts dříve prohlásil, děj se bude odehrávat před zánikem města, tedy v již zmíněném roce 1998. Roberts rovněž doufá, že jeho film bude začátkem nové a úspěšnější série, než byla Andersonova.

Těšíte se na návrat do Raccoon City?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!