Axe Woves

Axe Woves

Simon Kassianides Sezóny 2 2020 - 2020


Nejprve se potlouká po galaxii s Bo-Katan, následně vede skupinu Mandalorianů s bývalou Gideonovou flotilou.

Axe Woves je jeden z mandalorianů, který se zhruba pět let po pádu Impéria potlouká galaxií společně s Bo-Katan Kryze a Koskou Reeves. Na měsíci Trask zachrání před skupinou Quarrenů jiného mandaloriana – Dina Djarina. Woves se vůbec poprvé setká s fanatickým mandalorianem, který ctí staré a pomalu vymřelé zvyky, které se jemu vyprávěly jako pohádky.

Chvíli to bude trvat, než si k sobě všichni najdou cestu. Společně se rozdílní mandaloriani přidají na misi a okradnou Padlé Impérium o jejich vybavení. Djarin se dozví, že Bo-Katan a Axe touží po Temném meči, který má v moci Gideon. Když se ho ale vydá Bo hledat, Axe ztratí v Kryze důvěru. Společně s ostatními mandaloriany ukradne zbytek Gideonovy flotily a začnou se živit tím, co umí nejlépe – jako námezdní lovci.

O několik měsíců později Axe a mandaloriany nachází opět Bo-Katan společně s Dinem. Kryze chce, aby se Axe a ostatní přidali k ostatním mandalorianům, kteří se aktuálně shromáždili na Nevarru. Woves ale nemá zájem, a tak Bo-Katan nezbývá nic jiného než vyzvat Axe k souboji a vydobýt si zpět jeho respekt. V souboji Bo vyhrává a získává tak mandaloriany zpět na svou stranu. Axe spolkne svou pýchu a je tedy ochoten Kryze opět následovat.