Pilot neprošel a bude přepracován

Pilot neprošel a bude přepracován

1.6.2021 23:00


Stanice CW před nedávnem ukázala nový plán na podzimní sezónu a Powerpuff se měl mezi seriály objevit. Bohužel pilot selhal, a tak se na něm snaží tvůrci znovu zapracovat. Proč pilot neuspěl a co s tím má společného údajný uniklý scénář k pilotu?


Seriál byl poprvé ohlášen v roce 2020 a produkce začala na začátku dubna 2021. První fotky z natáčení jsme dostali na konci dubna a také CW vypustil první plakát. Vypadalo to, že seriál uvidíme už na podzim, ale opak je pravdou.

Ze stanice CW se jim pilot vůbec nelíbil, a tak to vypadá, že se scanáristé vrací zpátky na začátek. Proč se pilot nezdařil, na to odpověděl předseda představenstva a generální ředitel CW Mark Pedowitz:


Piloty děláte proto, abychom zamezili patřičným chybám, a tohle chyba byla. Plně věříme v obsazení a scenáristy Diabla Codyho a Heather Regnier. Rozhodně věříme i v zaštítění Grega Berlantiho a Warner Bros. TV studia. V tomto případě ale pilot prostě nevyšel, ale protože jsme viděli ten potenciál, chtěli jsme tomu dát další šanci. Proto nechceme jít kupředu s tím, co máme. Bylo to příliš přehnané. Ve skutečnosti to nemělo ty správné kořeny, jaké jsme z toho chtěli cítit. Navíc nebýt testování, nějaké věci bychom vůbec nezjistili. U tohoto projektu jsme vycítili, že musíme udělat krok zpět a vrátit se nazpět ke scénářům.

Mezitím údajně uniknul scénář k pilotu na internet. Ze CW zatím nepotvrdili, ani se nijak nevyjádřili k úniku scénáře, každopádně takové malé vyjádření v podobě odstraňování výňatků a snímků scénáře z důvodu porušení autorských práv bylo. Tím lze předpokládat, že únik se opravdu stal a ze stanice se jen snaží škodu napravit.

Co se ve scénáři odehrávalo? Třeba úryvky jako „Už ty šaty nosit nechci. Jsou moc heterosexuální.“ nebo třeba „Bloss! Probuď se, jinak tvoje akty dáme na net!“ Ve scénáři existuje také spousta odkazů na to, jak se dívky opíjejí, jsou sjeté a mají kocovinu. Nemluvě o podvádění jejich přítelkyň a porovnávání jejich otce s Elonem Muskem. Jako by to nestačilo, tak ve scénáři je i zmínka o původním seriálu a není to zrovna moc lichotivé. Bubbles se baví s profesorem Utoniem o kreslené sérii, která podle ní byla bělošská propagandistická karikatura vytvořená bez souhlasu dívek. Teoreticky zajímavý koncept, ale v praxi je to poněkud zbytečná degradace široce milovaného kresleného seriálu od Craiga McCrackena.

To, že ze stanice nejsou spokojeni s pilotem ovšem nemusí znamenat, že je tím seriál nadobro odepsaný. Seriály jako Seinfeld a The Big Bang Theory měli před odvysíláním hned několik pilotů a oba se stali úspěšnými seriály. Dokonce i pilot Game of Thrones musel být přepracován a Tamzin Merchant, původní herečka najatá na hraní Daenerys Targaryen, byla nahrazena Emilií Clarke.

Odložení Powerpuff může sloužit i jako výhoda. Bez přeplněné sestavy v podzimní seriálové sezóně 2021 může Powerpuff udělat větší rozruch jako novinka. Série jako The Office (US), Grey's Anatomy a Buffy the Vampire Slayer začaly jako mezisezónní náhradní série. Legends of Tomorrow a Riverdale měli premiéru v lednu a na CW mají velký úspěch. Zatímco fanoušci původní kresleného seriálu mohou u nové série váhat, silný pilot by si je mohl získat a Powerpuff by se tak mohl stát další vlajkovou sérií pro stanici CW.

Foto: CW

Co říkáte na tyto zprávy o odložení pilotu?


Jít na Powerpuff | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!