Rozhovor s tvůrci o midseason finále

Rozhovor s tvůrci o midseason finále

7.6.2018 19:09


Desátý díl třetí série v nás zanechal spoustu otázek. Na jejich odpovědi si bohužel budeme muset počkat až do jara příštího roku, avšak tvůrci se vyjádřili k tomu, co se stalo a jak to ovlivní události příštích epizod.

Článek čtete na vlastní riziko, protože obsahuje spoilery z poslední epizody. Pokud jste epizodu ještě neviděli, tak dál nepokračujte.

Clary se sice podařilo uprchnout smrti v Alicante, a to díky vzkříšenému Valentinovi, ale nakonec skončila v rukou Lilith. Na jiném místě s koná boj mezi Alecem a Jacem, na jehož konci se Jace vrátí zpět ke svému já a zbaví se osobnosti Sovy. Má to ale háček, Magnus za to musel zaplatit svou magií, kterou přenechal svému otci Asmodeovi. Lilith se podařilo vzkřísit Jonathana, nicméně po útoku na Simona, který je chráněn Kainovým znamením, explodovala. Tato exploze zapříčinila zmizení Lilithina příbytku a to i s Clary a Jonathanem, kteří byli uvnitř. Otázkou je, co se s nimi stalo a zda jsou všichni tři opravdu mrtví. Výkonní producenti Todd Slavkin a Darren Swimmer se o tomto epickém rozpovídali detailněji.

Panebože, je Clary mrtvá?
Todd Slavkin: Na zjištění odpovědi si budete muset počkat až na druhou polovinu série, kde bude řečeno, co se přesně stalo s Clary. Bude to opravdu zajímavé a je před ní skvělý příběh.

Její přátelé si očividně myslí, že je mrtvá. Jak budou reagovat na to, co se jí stalo?
Darren Swimmer: Řekněme, že v první polovině další epizody bude mezi všemi mnoho smutných pocitů.
Slavkin: Ale je to krásný způsob, jak uctít její památku. Bude to zajímavé sledovat, protože jsme neviděli, co Clary pro všechny znamená. Nejvíc to ovlivní Jace, ale ostatní budou také vzpomínat, kdo tato osmnáctiletá dívka byla, když se poprvé objevila, nicméně teď je pryč. A bude je to opravdu tížit. Celé to ale bude to ukázáno krásným způsobem. Nechceme, aby to bylo nějak ufňukané, ale bude to pro ně velmi emotivní.

Jak se Jace vyrovná se vším, co udělal jako Sova? Cítí vinu? Co mu proletuje hlavou?
Swimmer: Když vezmete v úvahu, co všechno udělal, tak si dokážete představit, čím si bude procházet. Dom Sherwood (pozn.: představitel Jace) v druhé polovině série ukáže neskutečný herecký výkon a budeme jej sledovat, jak bojuje s vinou a s důsledky toho, co udělal, i když se ho lidé budou snažit přesvědčit, že to nebyla jeho chyba.

Návrat Valentina byla pro Clary velká věc. Proč jste se rozhodli pro jeho vzkříšení a opětovnou smrt takhle ke konci první poloviny série?
Slavkin: Inspirací pro tuto scénu byla kniha. V té Clary vytvoří runu, která vrací mrtvé zpět mezi živé, nicméně nepřivede zpět Valentina, ale jednoho vojáka Lovců Stínů za účelem vyřešení zločinu. Říkali jsem si, jaké by to bylo využít tuto událost z knihy, ale místo vojáka využít postavu jejího zpropadeného otce? Osoba, kterou zabila, je jediná, která jí může poskytnou zásadní informace o Lilith a jak ji zničit. Byla to taková naše verze The Walking Dead ve smyslu jeho návratu a souvisejících následků. Tuto epizodu režíroval náš výkonný producent Matt Hastings a jde o jízdu plnou akce, smutku a humoru. Pro televizní svět je to velmi mimořádné.

(Clary se opět shledala se svým otcem.)

Když vezmeme v úvahu, že tato oživovací runa nyní existuje, můžeme někdy očekávat další Valentinův návrat?
Slavkin: Nikdy neříkej nikdy.
Swimmer: Bylo řečeno, že jeho tělo bude zpopelněno, což jeho návrat komplikuje, ale jde o žánr, ve kterém něčí smrt nemusí znamenat definitivní konec jeho postavy.
Slavkin: Jednu věc, kterou o této runě můžeme říci je, že naším záměrem není, aby se někdo k této runě vracel, protože je to snadné. Pokud máte možnost přivést zpět mrtvé, budete to dělat neustále. Když budete někomu na stopě a najdete oběť, co vás zastaví v jeho oživení? Proto jsou následky intenzivní a fakt, že jste znovu vytvořili monstrum, které nemůže být zabito vás zastaví před tím, abyste to v budoucnosti udělali znovu. Neradi se totiž opakujeme.

Magnus se musel vzdát své magie, aby pomohl Jaceovi, což je obrovská oběť. Jak to ovlivní jeho život?
Swimmer: Je to jedna z jeho definujících charakteristik a proto se nyní má s čím poprat. Má nyní možnost zjistit, co je pro něj v životě pozitivní, naučit se žít bez schopností a zároveň to je pro něj velká výzva. Takže jsme zvědavi, jaká bude jeho cesta v druhé polovině třetí řady.
Slavkin: A Harry Shum (pozn.: představitel Magnuse) je nadaný herec. Já i Darren se shodujeme, že nyní přichází jeho největší cesta v seriálu. Dostaneme se k otázkám smrtelnosti, a to je příběh, na který jsme se celou dobu těšili a uvidíme Magnusovu část, kterou jsme dříve neviděli. Myslíme si, že fanoušci budou velmi nadšení.

(Vztah Aleca a Magnuse patří k tahounům seriál.)

Ovlivní tato dějová linka nějak jeho vztah s Alecem?
Swimmer: Myslím, že jim to nějakým způsobem pomůže v jejich vztahu, ale zároveň si budou uvědomovat, že je tady nějaká závada.
Slavkin: Jo, musíš si dávat pozor, co si přeješ – nyní jsou Alec a Magnus stejní. Jsem fanoušek tohoto páru a čekají nás scény, které mě poznamenaly. Já i Darren jsme byli úplně ohromeni. Matt Daddario a Harry (pozn.: představitelé Aleca a Magnuse) to vytáhli na opravdu zajímavou úroveň, kterou jsme ještě neviděli a jejich vztah se neustále vyvíjí velmi dojímavým a krásným způsobem.

Viděli jsme, jak se před explozí z rakve vynořila Jonathanova ruka. Co nám o této dějové lince s oživením můžete prozradit?
Slavkin: No, Lilith chtěla přivést zpět svého syna a sami jste viděli ruku, která byla opravdu živá a uchopila Clary.
Swimmer: Můžu říct, že pokud jej přivedeme zpět, tak už na ruce nebude mít žádný sajrajt.
Slavkin: Již nebude vypadat jako pečínka a bude to úžasné. Ale pokud znáte knižní předlohu tak víte, že je Jonathan velkým záporákem. A nyní je zpět a bude ještě více zápornější než dříve. Už se na to těším.

(Co se stane s Clary a Jonathanem?)

Will Tudor odvedl s touto postavou kus práce. Můžeme očekávat, že jej opět uvidíme?
Slavkin: Je tu jedna věc o Willu Tudorovi …Will Tudor hrál Sebastiana Verlaca, který vypadal a mluvil jako Will Tudor. Takže když se Jonathan vrátí, už nebude používat tuto vizáž, ale ukáže svou pravou podobu. Uvidíme Jonathana v podobě, ve které se narodil. Nijak tím nechceme zneuctit Willa, myslíme si, že je mimořádný herec, ale kreativně by to nebylo správné, aby se opět objevil jako Sebastian.

Promluvme si o Kainově znamení, které sehrálo ve finále významnou roli. Dočkáme se nějakých odpovědí na to, proč dala vílí královna toto znamení Simonovi?
Swimmer: Všechno to bude odhaleno.
Slavkin: Simon se tohoto znamení chce pravdu zbavit, takže bude prozkoumávat historii Kainova znamení a všeho okolo v prvních třech epizodách druhé poloviny třetí série. Všechny odpovědi najdete v těchto dílech a myslím si, že fanoušci budou v šoku. Nechceme to teď prozradit, ale nakonec bude všechno dávat smysl.

(Co bude toto znamení zač?)

Druhá polovina třetí série se na obrazovky vrátí až na jaře příštího roku, bohužel však půjde o konec seriálu. Nicméně zakončení se dočkáme v podobě dvouhodinového speciálu, kterého se také dočkáme na jaře po odvysílání již natočených epizod.

Zdroj: TVGuide. Foto: Freeform

Co říkáte na finále vy? Co ve vás zanechalo největší dojmy? Podělte se o ně v komentářích.


Jít na Shadowhunters | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!