Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi

Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi

30.3.2024 16:10


Ne každý stojí o propojené vesmíry a ohromné eventy všech známých postav. Přístup Alexe Kurtzmana k budoucím Star Trek seriálům je zcela odlišný. Kurtzman dává svým divákům vybrat si, jakému seriálu dají přednost, aniž by museli koukat na deset předchozích. A to je příjemná změna, nebo ne?


Alex Kutzman je na palubě lodi již od první série seriálu Star Trek: Discovery. Od roku 2017 se tedy stará o chod seriálové divize stanice Paramount+. A právě nyní mu končí ona vlajková loď, se kterou začínal a která zřejmě slavila doposud největší úspěch – Discovery. Seriály ze světa Star Treku pochopitelně nekončí, diváci mají ale právo dozvědět se, na co se mohou těšit dál.

(Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi. Foto: Paramount+)

Další kroky jsou malinko v mlze, protože Kurtzman nezastává klasický postoj hollywoodských producentů. Samozřejmě o ohlášených projektech jako Section 31, potenciálním spin-offu s Picardem a celovečerním filmu s Abramsovou partou již nějaký pátek víme. Fanoušci se ale ptají na nové seriály, jejich směr a období, do kterého Kurtzman vyrazí. Budoucnost Star Treku ale tento tvůrce vidí malinko jinak:

Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, tak my nechceme chrlit jeden obsah za druhým. Nejde o to točit hodně seriálů, ale naopak točit seriály, které něco znamenají. Takže pro mě je důležité, aby každá další show byla jiná než ta předchozí. To je opravdu to jediné, co hraje roli. Nedívám se na celou situaci tak, že naplánuji projekty na dalších 20 let. Spíš přemýšlím o tom, jaký příběh jsme ještě neodvyprávěli, jakou posádku ještě nepoznali a jaké dobrodružství ještě nezažili. To je důležité.

Star Trek není Marvel a to si Alex Kurtzman uvědomuje a vlastně by ani nestál jít ve stejných šlépějích. Kurtzman nechce vyprávět jeden velký příběh napříč několika filmy a seriály. Spíše se ptá sám sebe, zda daný projekt za to stojí a zda je v něčem jedinečný. Oproti klasické pásové výrobě u Marvelu to je tak příjemné zjištění a zpestření. Ten jde jen o to, aby ty dané projekty stály za to:

Nechci, aby naši diváci měli pocit, že se na tento seriál musí podívat, protože viděli ten předchozí. Chci, aby každý seriál byl jedinečný a specifický. A hodně to souvisí s důvěrou v lidi, kterými se obklopuji. Chci, aby přišli a podali svůj osobní pohled na Star Trek a vyprávěli svou verzi příběhu tak, jak je pro ně zajímavá. To je recept, jak udržet celou sérii svěží.

Líbí se vám tento přístup?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!