Novinka Star Trek: Strange New Worlds sklízí převážně kladné ohlasy a jedná se o seriál ze světa Star Treku, který se po dlouhé době povedl. A je dobře, že to nevíme jenom my, ale za seriál mluví i čísla sledovanosti. Jedná se o nejúspěšnější Star Trek projekt na Paramount+.
Seriál Star Trek: Discovery byl vlajkovou lodí dříve pojmenované stanice CBS All Access. Od roku 2017 si seriál drží silné postavení na již přejmenované Paramount+ a patří mezi nejsilnější značky série, která se mohla chlubit s velkou sledovaností. To se ovšem nyní mění s příchodem dalšího povedeného seriálu Star Trek: Strange New Worlds, který svého kolegu předbíhá.
Stanice Paramount+ se sama pochlubila, že Star Trek: Strange New Worlds je aktuálně nejsledovanějším seriálem na stanici během prvních devadesáti dnů. Alespoň pokud budeme brát v úvahu původní seriály stanice. Bohužel přesnější a hlavně konkrétnější čísla sledovanosti nevíme, protože Paramount+ jako každá jiná streamovací stanice si své vlastní statistiky hlídá a veřejně je nekomunikuje, vždy se tak k nám dostanou pouze takovéto útržky, ze kterých si alespoň můžeme udělat malinký obrázek, jak je daný projekt úspěšný či nikoliv. Seriál má mezi ostatními Star Trek seriály taktéž jedny z nejlepších hodnocení napříč různými platformami v Česku i v zahraničí. I co se týče kvality, tak tentokrát Alex Kurtzman nešlápl vedle.
(Novinka Strange New Worlds předběhla ve sledovanosti i obávanou Discovery. Foto: Paramount+)
Teď jen bude záležet, zda se povede udržet kvalitu i u druhé řady, která se aktuálně připravuje. Není žádným tajemstvím, že Kurtzmanovi se jeho hrad začíná bortit právě v řadách druhých. Byli jsme tomu svědky již u zmíněné Discovery nebo třeba u nedávného Picarda. Alex Kurtzman na svět Star Treku dohlíží již šest let a nedají se mu upřít určité výsledky.
V minulosti bylo již několikrát řečeno, že cílem studia je oslovit co nejširší škálu diváků. Stanice se tak nechce soustředit na jeden malý segment, ale usiluje o to oslovit mladší publikum, zároveň i dospívající diváky a nesmí se zapomínat i na původní fanoušky Star Treku. Proto jsou všechny Star Trek seriály od sebe výrazně odlišné. A je jedno, zda se bavíme o odlišnosti svým pojetím, způsobem vyprávěním a vlastně i celkovým tónem. Není to náhoda, je to záměr, o který se studio dlouhodobě pokouší.
Zdroj: ComicBook.com
se někdo diví? nikdo nečumí na tuhle ubrečenou homosračku
To bude asi tým, že Discovery nedalo latku vôbec vysoko :-) Možno to držala pri živote LGBT komunita. A nebolo by na tom nič zlé, keby tie LGBT sračky neboli až tak hrozne nestráviteľné. Sú seriály, kde tieto citlivé témy zvládajú omnoho lepšie a nikomu to nevnucujú. Ale čo čakať od scenáristov a tvorcov, ktorí preliezli len z protekcie, sú bez talentu a ešte aj píšu bez rozmyslu…
Není divu, když Discovery je psychicky labilní diverzní odpad, který se nám snaží vycpat každou progresivní entitu a vnucovat nám naplno LGBT menšinu jako kdyby to byla většina!
Nedivím se. A Discovery bych dal jednoznačně i za Picarda.
#4 awacs: přesně tak
Lower Decks, Prodigy, Picard… ty se nepovedly?
#5 targaryen#1 Brisingr8: Zobral si mi to z jazyka, resp. z klávesnice :D
kdyby Discovery bylo auto, mouchy by od konce 2. serie za jízdy bouraly zadní sllo
povedzme si pravdu… predbehnut discovery by strange new worlds dokazal na spiatocke… ked sa nato pozriem spetne tak iba prve seria discovery za nieco stala. ked privrieme oci tak trochu aj druha seria inak total odpad. moj nazor
#3 Elian44