Poslední epizoda se trochu odklonila od hlavního děje s Klingony a představila nám vedlejší příběh s Harrym Muddem, který se vydal na Discovery, aby loď ovládl. Jelikož ale ví, že by napoprvé nemusel uspět, neustále se vrací v čase a svůj plán piluje do posledního detailu.
Poslední epizoda Magic to Make the Sanest Man Go Mad nám vůbec poprvé představila v seriálu cestování časem, velice oblíbené téma nejen ve Star Treku. Ať už si seriál vzal inspiraci odkudkoliv, epizoda náramně připomínala film Na hraně zítřka s Tomem Cruisem, který se neustále vracel v čase a byl jediný, kdo si pamatoval události, které se staly, než byl čas znovu zresetován.
Prakticky stejný děj potkal i posádku Discovery. Naším Tomem Cruisem ale byl Paul Stamets, který stále trpí vedlejšími účinky od Rozparovače. Kromě podivného chování na Paula neplatí nejmodernější technologie Harryho Mudda, který si přišel pro loď a také se pomstít kapitánu Gabrielu Lorcovi, že ho nechal na pospas Klingonů.
(Gabriel Lorca byl Muddem v epizodě zabit hned několikrát. Foto: CBS All Access)
A když už jsme u Harryho Mudda, tak jeho představitel Rainn Wilson by rád dostal svůj vlastní seriál:
Už jsem to řekl v jiném interview, ale klidně to zopakuji. Ve druhé sezóně by měla posádka Discovery opět na Harryho narazit, tam bych mohl mít k dispozici obchodní loď s opravdu bláznivou posádkou, se kterou bych se dostával do různých problémů a cestoval po celé galaxii a uzavíral obchody. A takhle bych si vykouzlil svůj vlastní spin-off. Spin-off Harryho Mudda. To by se mi líbilo.
Celé vyjádření berte s rezervou a Wilson si možná dělal jen legraci. Spin-offy nás sice můžou v budoucnu potkat, ale zatím nic oficiálně potvrzeno nebylo. Harry Mudd nám v seriálu poprvé představil cestování časem a to nás ještě v příštích dílech čeká epizoda, kterou bude mít na starost Jonathan Frakes, kde se vůbec poprvé podíváme do Mirror universe, alternativního světa Star Treku. Takže ten, kdo má rád hrátky s časem, si přijde na své.
Jak vám se líbila epizoda Magic to Make the Sanest Man Go Mad, ve které se cestovalo časem?
#7 sFík: Nejspíš tím myslíš epizodu SG-1 „Window of Opportunity“, která je z roku 2002. Ale ve Star Treku: Nové generaci se podobná epizoda vyskytla už o deset let dříve, totiž „Cause and Effect“, takže to by pak byla spíš Hvězdná brána, kdo opisuje od Star Treku, než naopak.
#8 Wencek: AVE_Jirka má pravdu. Jde o epizodu 2×12. Tedy podle produkčního pořadí, které je imho správnější. Jakožto 2×08 ji uvádějí seznamy epizod seřazených v pozadí premiérového vysílání.
#4 AVE_Jirka: To jsem nevěděl, že Mudd byl už v TOS. Jen ta epizoda není S2×E12 ale S2×E08 ;-) . Jinak Mudd byl poprvé v TOS S1E06. Se budu muset na to znovu kouknout.
#9 EodeonNejen Edge of tomorrow, ale stejně tak okopírovali jednu z epizod Hvězdný brány, na tu jsem si vzpomenul já.
#10 EodeonZatiaľ to bola najlepšia epizóda z tejto série, Mudd nesklame :)
Zatiaľ to bola najlepšia epizóda z tejto série, Mudd nesklame :)
Epizoda se mi líbila. Harry se ukázal jako dobrá čubka :-) a líbilo se mi, že ukázali jeho Stellu (budoucí manželka) a tím propojili STD s TOS: I, Mudd (S2E12), která se odehrává v roce 2268 :-).
#8 WencekKdyby Mudd dostal svůj spin-off, to by bylo jako kdyby dostal svůj seriál třeba Quark, mohlo by se to jmenovat třeba Cheears.
Někde jsem zaslechl, že mirrorová epizoda právě nemá být ta Frakesova, ale zdroj už nedohledám.
Měli by spíš říct poprvé v tomhle seriálu, pořád to prezentují, jako něco jedinečného, ale tak to není. Každopádně časová smyčka se mi líbila. Uvidíme, jaký bude zrcadlový vesmír