První epizoda páté řady bude mít zajímavé pojítko se staršími Star Trek seriály

První epizoda páté řady bude mít zajímavé pojítko se staršími Star Trek seriály

21.1.2024 15:30


Čas běží a všichni máme duben 2024 zakroužkovaný kvůli páté řadě Discovery. Seriál ale bude mít premiéru o několik týdnů dříve. Stanice navíc odhalila novou synopsi, která láká na starší seriály. Studio musí po nepříliš povedených posledních řadách dostat fanoušky na svou stranu.


Pátá a poslední řada seriálu Star Trek: Discovery bude mít premiéru v dubnu 2024. Šťastlivci a účastníci jednatřicátého festivalu SXSW Film & TV v Austinu ale první díl nové řady uvidí už v březnu. Dá se tedy očekávat, že hned po konci této akce bude internet zaplaven dojmy z úvodu páté řady. Nezapomínejme, že tvůrci fanouškům slíbili návrat ke kořenům první série a taktéž více akce.

Za první epizodou stojí jedna ze showrunnerů celé série Michelle Paradise, u které máme podezření, že je to právě ona, která zničila docela slibně rozjetý seriál. Na ohlížení ale již není čas. Pátá řada stále může stát za to. Tvůrci nejprve počítali s klasickou sezónou. Když se dozvěděli, že tato řada bude jejich poslední, studio Paramount uskutečnilo nutné dotáčky tak, aby finále páté řady působilo i jako závěrečná kapitola celého seriálu.

(První epizoda páté řady bude mít zajímavé pojítko se staršími Star Trek seriály. Foto: Paramount+)

Taktéž již víme, co se stane v první epizodě nové řady. Posádka U.S.S. Discovery v čele kapitánkou Michael Burnham je vyslána ke staré a záhadné romulanské lodi, která tu je více jak 800 let. Začíná tak honička o artefakt, který někdo z lodi ukradne. Saru mezitím dostane nabídku na životní pozici a vrací se taktéž i Sylvia Tilly.

Pojítko se starými seriály by měla být právě 800 let stará romulanská loď. Seriál Discovery se odehrává ve 32. století. Když odečteme 800 let, dostaneme se tak do 24. století, což je období, které většina fanoušků moc dobře zná. Nabízí se tu tak spojení se seriály Star Trek: The Next Generation, Star Trek: Deep Space Nine, či Star Trek: Voyager.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!