Star Wars: Rebels slaví čtyři roky od finále sériálu, bude rok 2022 ve jménu pokračování série?

Star Wars: Rebels slaví čtyři roky od finále sériálu, bude rok 2022 ve jménu pokračování série?

7.3.2022 10:00


Dnešní doba je velice turbulentní. Ještě dávno před koronavirovou pandemií a válkou na Ukrajině, kdy svět byl vesměs v pořádku, tu byl seriál Star Wars: Rebels. A akorát to jsou čtyři roky od finálového dílu, který nechal dveře otevřené pro případné pokračování. Dočkáme se ho letos?


6. března 2018 byla odvysílána poslední epizoda čtvrté řady seriálu Star Wars: Rebels. Seriálu, kterému fanoušci dlouho přicházeli na chuť po rychle ukončených a hlavně oblíbených The Clone Wars. Po kostrbaté první řadě si přesto seriál získal stabilní základnu fanoušků. S příchodem řady druhé byly ohlasy ještě hlasitější a pozitivnější. Seriál to nakonec dotáhl na celkem čtyři řady, ale osud hlavních postav nám dosud není znám.

Proč se k seriálu vracíme zrovna nyní na čtyřleté výročí? Je dost pravděpodobné, že rok 2022 či 2023 bude jakýmsi nepřímým pokračováním právě tohoto seriálu. Ahsoka Tano se nám představí ve svém vlastní show, kdy se bude navazovat právě na poslední scénu Rebels. Tano bude pátrat po ztraceném velkoadmirálu Thrawnovi a taktéž mladém učedníkovi Ezru Bridgerovi. Na této výpravě nebude chybět ani Sabine Wren.

(Jsou to čtyři roky od konce Rebels. Ten čas letí, že ano? Foto: Disney+)

Mandalorianovi se stoprocentně bude řešit odkaz Temného meče. Bo-Katan Kryze získala meč během vlády Galaktického Impéria právě od Sabine, která ji meč věnovala. Dle legendy Temného meče ale ten, kdo chce vládnout Mandaloru, musí získat meč v boji. I tato dějová linka nakousnutá v Rebels bude taktéž pokračovat, nejspíše v Mandalorianovi, nicméně není vyloučené, že postavy a jejich příběhy se budou prolínat napříč i jinými seriály.

Dave Filoni se tedy po čtyřech letech vrací ke svým postavám. A kdo ví, třeba jednou narazíme opět na Heru Syndullu, Garazeba Orreliose či Alexsandra Kalluse. Star Wars: Rebels byl seriálem určeným pro mladší publikum. Stejně jako fanoušci vyrostli s The Clone Wars, tak tady situace není jiná. Od začátku seriálu uplynulo osm let a zdá se, že většina náctiletých fanoušků, kteří tenkrát v roce 2014 se seriálem začínali, je nyní již dávno plnoletá. Proto i současné příběhy mohou být dospělejší a drsnější. A my se už nemůžeme dočkat na návrat starých známých.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars: Rebels | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!