Jarek Yeager

Jarek Yeager

Scott Lawrence Sezóny 1 2018 - 2019


Povstalecký veterán, který se již nezajímá o válku s Prvním řádem.

Jarek Yeager je poctivý mechanik, který provozuje obchod s loděmi na plošině Colossus na planetě Castilon. Jarek Yeager má za sebou velice zajímavou minulost. Nikdy neměl v lásce Impérium, a tak se přidal k Povstalcům Leii Organy. Byl jeden z Povstalců, kterému se podařilo nad Impériem vyhrát, navrátit mír galaxii a obnovit Republiku. Ovšem posléze se Jarek stáhl do ústraní.

Míval dokonce manželku i dítě. Jako válečný veterán ovšem nechce již mít nic společného s aktuálním děním v galaxii. Proto si pouze provozuje svůj obchod a co se děje za hranicemi Nové republiky, to radši nechce vědět. Poe Dameron, který samozřejmě ví o kvalitách Jareka Yeagera od generálky Organy, se ho hned několikrát pokoušel přesvědčit, ať se přidá k Odboji a pomůže jim v boji proti Prvnímu řádu.

Na to má ovšem Jarek jasný názor – nechce mít s tím nic společného. Když ovšem Poe doveze na plošinu nováčka Kazuda Xiona, bere si ho pod svá křídla a zaměstná ho jako mechanika. Ovšem, když přijde na Kazudu, kdy má pro Damerona špehovat a zjistit, kdo je věrný Prvnímu řádu, nechce s tím mít Jarek Yeager naprosto nic společného.