Andy Serkis byl zdevastovaný ze smrti Snokea, ale již se s tím smířil

Andy Serkis byl zdevastovaný ze smrti Snokea, ale již se s tím smířil

29.9.2021 17:50


Andy Serkis a jeho Snoke měl rozhodně našlápnuto stát se jedním z nejvýraznějších a nejlepších záporáků Star Wars. Po Epizodě VII postava vzbudila enormní zájem fanoušků, což možná ani tvůrci nečekali. Místo očekávaného prohlubování postavy přišel ale jeho pád.


Andy Serkis nedávno poskytl rozhovor pro Gizmodo, kde mluvil o svých minulých, současných i budoucích projektech. Mnohé se pochopitelně točilo okolo Venoma a Pána Prstenů, nicméně řeč přišla i na Star Wars. Po Epizodě VII téměř všechny fanoušky zajímal Snoke – kdo to je, odkud pochází, je to nějaká známá postava?

Existovalo několik teorií spojených jen se Snokem. Není tedy divu, že nejen diváky šokovala jeho nečekaná smrt v Epizodě VIII. A sám Serkis byl velice nepříjemně překvapený, vlastně byl docela zdevastovaný, když poprvé četl scénář. Nedokázal úplně pochopit, že Rian Johnson zabije toho nejvýše postaveného padoucha už v prostředním díle sequelové trilogie.


(Měl Snoke podle vás vydržet až do posledního dílu? Foto: Disney)

Serkis také věděl, že do té doby vše skvěle klapalo. Jeho postava dostala tak akorát prostoru, nenechala fanoušky spát, byla tak akorát tajemná. A nejednou má zmizet ze scény. Serkis se sám přiznal, že nevěděl, zda je to správné rozhodnutí, ale rozhodl se (co mu také zbylo, že) fakt přijat. Nakonec usoudil, že to asi bylo správné rozhodnutí. Věřil tvůrcům.

Serkis taktéž přiznává, že právě Snokeova smrt odstartovala poměrně zajímavý a turbulentní vztah mezi Rey a Benem Solem. Bylo to vůbec poprvé, kdy se oba postavili stejnému nepříteli. V následující epizodě se tak musel vyřešit pouze Snokeův původ. Tvůrci se ale k Snokeovi moc vracet nechtěli a prakticky mu byla věnována jen jedna věta.

Editorka filmu Maryann Brandon v minulosti prozradila, že prakticky jediný záběr na Snokeovo tělo v nádrži ze začátku posledního filmu ságy Skywalkerů fanouškům prozradil, co byl Snoke zač. A nebylo již třeba žádné velké vysvětlování. Jeden záběr, jedna věta a vše muselo divákům dojít. V natřískané Epizodě IX zkrátka nebyl čas na nějaké velké vysvětlování. Co si budeme povídat, někdy by se ale hodilo.

Mohla být nová trilogie lepší, kdyby Snoke vydržel naživu až do posledního dílu?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!