Kathleen Kennedy: Na postavy ze sequelové trilogie nezapomeneme, vrátí se

Kathleen Kennedy: Na postavy ze sequelové trilogie nezapomeneme, vrátí se

23.11.2021 16:30


Nevidíme to pouze u Star Wars, ale i jinde. Návraty po několika letech mají své kouzlo. Letos nám zamíří do kin nový Spider-Man, který vrátí do hry i Andrew Garfielda či Tobeyho Maguirea. Taktéž se dočkáme Nea v novém Matrixu, i toho čeká návrat. A Jak to bude s postavami sequelové trilogie?


I Kathleen Kennedy dostala prostor v magazínu Empire, kde se pochopitelně mohla vyjádřit k aktuálním seriálům Obi-Wan Kenobi a hlavně k The Book of Boba Fett. Samozřejmě na ocet nesmí zůstat i hlavní sága. I tam si Kennedy uvědomuje, že je nutné hledět vpřed a postupně s kreativním týmem spřádat plány a kroky, kterými se studio jednou či později vydá.

Znovushledání je krásná věc. Kennedy to zažila právě na natáčení Obi-Wana Kenobiho, kde se po letech setkal Ewan McGregor a Hayden Christensen. Oba herci mají spolu dobrý vztah, jenže po Star Wars a společných akcích po Pomstě Sithů se již nevídali. Znovushledání bylo podle prezidentky Lucasfilmu dojemné a ukázalo jí, jak moc oběma hercům na sobě a hlavně na celé sérii záleží.


Něčeho podobného by chtěla docílit i u postav sequelové trilogie. I když poslední díl z roku 2019 máme (pro většinu bohužel) stále v živé paměti, je nutné vést rozhovory již nyní co dál. Prezidentka Lucasfilmu chce i nadále využívat sequelové postavy, i když to zřejmě nebude jen tak okamžitě. Především je řeč o Rey, BB-8, Poe Dameronovi či Finnovi.

(Sequelové postavy se vrátí. Jednou. Foto: Disney)

Problém je, že hlavní představitelé těchto rolí si chtějí nyní od Star Wars dát pauzu a jít si vlastní cestou. Nesmíme ale zapomínat, že některé jizvy po sequelové trilogii se jen tak rychle nezahojí, takže jejich postoj lze částečně pochopit. A dá se říci, že s vlnou kritiky přišli do styku snad všichni kromě Oscara Isaaca. Pakliže se ale jednou velkého návratu dočkáme, rok 2021 to rozhodně nebude. Je nutné počkat si ještě několik let – než usedne prach, než fanoušci budou mít zájem, než nechají sequelovou trilogii v klidu dýchat a než se samotní herci rozhodnou se do série vrátit.

I když filmové příběhy těchto hrdinů jsou prozatím uzavřeny, ty komiksové a knižní stále žijí. Což může být i malinko problém pro plánovanou budoucnost. Na seriálovém poli jsme aktuálně svědky, jak pokračovalo období po Návratu Jediů, jenže knižní tituly už nám vyprávěly příběhy, jak Kylo Ren se stal vůdcem rytířů Ren, jaký příběh původu má Phasma, jak byl Sheev Palpatine naklonován a jak následně ovládal Snokea.

Všechny tyto příběhy jsou fajn a bylo by skvělé je vidět zpracované v televizním seriálu či ve filmu. Tyto knihy a komiksy jsou ovšem považované za kánon, což představuje malinký problém pro kontinuitu celého světa. Kreativita filmových tvůrců je tak lehce omezena právě těmito nucenými mantinely. My tak musíme doufat, že se sequelové postavy vrátí dříve, než většina jejich příběhů bude odvyprávěna skrze komiksy a knihy.

Dokážou se postavy sequelové trilogie vykoupit v nových příbězích?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!