L3-37

L3-37

Phoebe Waller-Bridge Sezóny 1 2018 - 2018


Unikátní pilotní droid, který měl plně vyvinuté vědomí a bojoval za rovnoprávnost droidů. L3 doprovázela mladého Landa na jeho cestách a vytvořila si s ním velmi specifický vztah.

Nezávislý droid

L3 byla vlastnoručně vyrobený droidí pilot, který doprovázel Landa Calrissiana v jeho mladých letech. Její „mozkový“ modul byl velice komplexní a zahrnoval části a data z astromechanic­kého, protokolárního a špionážního droida. Jelikož dával Lando L3 volnost, stala se silně nezávislou, říkala vše, co jí napadlo a bojovala za rovnocennost droidů s živými bytostmi. Její jméno pak odkazuje na psaní číslicemi zvané Leet.

Deset let pře bitvou o Yavin byl Lando naverbován na jednu akci a L3 samozřejmě letěla s ním. Jejich cílem byl Kessel, kde plánovali ukrást coaxium, ale samozřejmě nešlo vše podle plánu. L3 zde osvobodila několik droidů a během velké přestřelky byla vážně poškozena. Aby mohla parta zločinců uniknout, museli její vědomí nahrát do Falcona, jinak by skrze slavnou Kesselskou cestu neproletěli. Han Solo nakonec Falcona od Landa vyhrál a vědomí L3 v něm nadále zůstalo. Na její chování si například stěžoval C-3PO, když hrdinové unikali z mrazivé planety Hoth.