Lex Luthor

Lex Luthor

Jon Cryer Sezóny 2 2019 - 2020


Bratr Leny, který nesnáší Supermana, Supegirl a všechny mimozemšťany.

Lex Luthor nikdy neměl v lásce mimozemšťany a vždy se to pokoušel dávat hlasitě najevo. Není tedy divu, že jedním z jeho největších nepřátel byl právě Clark Kent, o kterém dlouho věděl, že je ve skutečnosti Superman. Lex vyrobil nespočet zbraní, aby muže z oceli dostal, ale to se mu nikdy nepovedlo. Právě naopak – Lex byl uvězněn Supermanem do vězení, ještě předtím se ale pokusil zabít Jamese Olsena.

Lexe Luthora ovšem nezastavilo ani vězení, protože už i tam vymýšlel plán, jak se z něj dostat a jak pomalu ovládat National city. Jelikož ale Superman opustil planetu a nepředstavoval pro Lexovy plány již žádné ohrožení, Lex se spíše zaměřil na Supergirl, která je mnohem aktivnější. Lex dokázal ovládnout klona Supergirl, Red Daughter, ze které si vytvořil svou vlastní zbraň pro hromadné ničení.

Luthor několikrát zmanipuloval svou vlastní sestru Lenu, zblbnul její asistentku Eve Teschmacher a dokonce i nový prezident USA Baker pracuje pro Lexe Luthora. Když se Supergirl pokoušela něco proti Lexovi podniknout, Lex byl vždy několik kroků před ní. Zkrátka jeho chytrost a připravenost mu dovolila vždy dívku z oceli porazit. V posledním souboji se ale proti Lexovi spojí snad všichni dobří lidé a mimozemšťani.