Morgan Edge

Morgan Edge

Adam Rayner Sezóny 2 2021 - 2022


Inteligentní, výřečný a vášnivý magnát, který se sám vypracoval na vrchol.

Morgan Edge patří mezi nejvlivnější americké podnikatele. Je zakladatelem a majitelem Edge EnerCorp a má většinový podíl společnosti Galaxy Holdings. Kromě toho je aktuálně majitelem novin Daily Planet, které po svém návratu kompletně přepracoval, aby odpovídaly jeho vizi. Zatímco jedni ho milují, druzí ho nenávidí, protože jde o morálně zkaženého muže.

V době, kdy se do Smallvillu přestěhují Clark a jeho rodina, Edge zaměří svou pozornost na toto město. Zde se začne prezentovat jako podnikatel, který má v úmyslu pomoci místním lidem s jejich nezaměstnaností. Díky tomu si získá spoustu podporovatelů, mezi které patří i Kyle Cushing.

Edgeovi jde však ve skutečnosti o něco zcela jiného. Jeho skutečné plány jsou sice neznámé, ale je jasné, že mu jde o získání moci. Obklopuje se totiž skupinkou nadlidí, kteří pro něj dělají špinavou práci. Zatímco se jeden z nich postaví tváří v tvář Supermanovi, druhý mu pomůže nalézt velmi vzácný X-Kryptonit, díky kterému si bude moci vytvořit armádu přisluhovačů.

V průběhu první řady je odhaleno, že Morgan Edge je ve skutečnosti Kryptoňan Tal-Rho. Jeho rodiči jsou Zeta-Rho a Lara Lor-Van, tudíž jeho nevlastní bratrem je samotný Kal-El.

Foto: CW