Evvie Jagoda

Evvie Jagoda

Sezóny 1 2021 - 2021


Soutěžící čtyřicáté první série, která je doktorandkou. V soutěži je členkou původního kmene Yase.

41. SÉRIE

Celé jméno: Evvie Jagoda

Datum narození: 27. října 1992

Věk: 28

Bydliště: Arlington, Massachusetts

Rodné město: Westchester, New York

Zaměstnání: doktorandka

Zájmy: Vaření, jízda na kole, pobyt v přírodě (turistika, táboření, koupání v jezerech).

Tři slova, která tě vystihují? Chytrá, nadšená, extrovertka.

Co tě vytáčí? Chlapi. Ne všichni chlapi, ale nemůžu vystát macho přístup a tzv. mansplaining [termín složený ze slov man (muž) a explaining (vysvětlování) označující situaci, kdy muž něco vysvětluje ženě povýšeným a blahosklonným tónem, aniž by bral v potaz, že daná žena ví o problematice více než on – pozn. překl.] – to mi strašně leze na nervy. Na univerzitě se HODNĚ často setkávám s chlapy všeználky, a fakt je to na mě moc. Když jsem ještě randila s muži, s jedním jsem se rozešla, protože jsme jeli na výlet do Budapešti a on to pořád vyslovoval „Budápešt“, aby ukázal, jak je chytrý a světaznalý. Úplně mě to znechutilo. Rozešla jsem se s ním doslova půl hodiny po návratu domů.

Na co jsi ve svém životě nejvíce hrdá? V únoru 2019 jsem se objevila v podcastu Radiolab (v dílu „Asking for a Friend“). Jsem na to hrdá z několika důvodů. Za prvé, naprosto zbožňuju ten podcast a bylo neskutečně super stát se jeho součástí. Za druhé, měla jsem pocit, že jsem do toho rozhovoru vnesla i něco ze sebe samé. Vědci se obvykle snaží být dost objektivní a sterilní. To ale není můj styl. Povídali jsme si o neandertálcích a já v diskuzi poznamenala, že si neandertálce většinou představujeme jako muže, ale samozřejmě musely existovat i ženy. Moderátorka řekla: „Aha, tak to jsem si měla představovat, že v baru potkám neandertálku.“ A já na to nenuceně zareagovala: „Jo, to by se mi líbilo.“ Ona se toho nápadu chytila a část epizody pak věnovala popisu mezidruhového homosexuálního románku, což je doslova můj splněný sen.

Kdo je tvým hrdinou a proč? Mou hrdinkou je Alexandria Ocasio-Cortez. Je to drsná žena, která snáší tolik nenávisti, sexismu, rasismu a ageismu, ale nikdy se nevzdala a ani se tomu nepodvolila. Neskutečně obdivuju způsoby, jakými se zastává obyčejných lidí, a jak se dokáže postavit obrovské a silné opozici jenom svým hlasem, vášní a názory. Opravdu jsem brečela, když jsem sledovala její projev poté, co ji republikánský kongresman nazval čubkou. Stála v Kongresu, klidně a důstojně, ale přesto hořela jasnou zuřivostí vůči nekorektním mužům a vášní za všechny ženy, které se musí s takovými hovadinami potýkat. Řekla: „Když máte dcery, neznamená to, že jste slušný člověk. Slušný člověk s lidmi jedná s úctou a důstojností.“ Je to tak pravdivé a jasné. Nikdy jsem ještě takhle nesoucítila s někým z politiky.

Co o tobě není na první pohled zřejmé? Lidé jsou většinou v šoku, že jsem se 23 let považovala za heterosexuálku. Působím jako někdo, kdo si je svou lesbickou orientací tolik sebejistý (což už teď jsem), ale vždycky tomu tak nebylo. Teď se za to nestydím a ráda to dávám najevo, aby ostatní věděli, že je v pořádku, když vám trvá trochu déle, než sami sebe poznáte. Lidé, kteří mě znají, jsou také často překvapeni tím, že mám pouze 157 cm. Vždycky je překvapí, že jsem tak malá. Mám velkou osobnost, která zabere víc než metr a půl.

Kterému hráči Survivoru se podobáš? Myslím, že mi nejvíce bude vyhovovat taktika, kdy se budu držet u zdroje moci, ale nikdy nebudu vypadat jako někdo, kdo rozhoduje. Například Todd na začátku Číny nechal Aarona ve vedení kmene, ale věděl, že ho dokáže ovládat. Taky v tom excelovala Natalie v sérii San Juan del Sur. Ze začátku byla Jeremyho dvojka, takže to odnesl on a ona tam zůstala. Pak předstírala, že nechala Jona Mische a spol. ve vedení. Nakonec zaútočila ve správný čas, podařilo se jí ho vyhodit a pak to celé vyhrála. Takovým typem hráče bych chtěla být – chci vypadat jako někdo, kdo se vším souhlasí a nehraje s žádnou intenzivní taktikou, ale držet se u hlavního vůdce, abych mohla ve správnou chvíli převzít otěže. Tenhle plán by se mohl zhroutit, když toho vůdce máte moc rádi (à la Stephen a J.T. nebo všichni z One World kromě Kim). Musíte vědět, kdy je musíte zradit.

Proč si myslíš, že dokážeš vyhrát Survivora? Vážně si myslím, že mám tu správnou kombinaci schopností, která mi vyhraje hru. Jsem neskutečně chytrá, umím přemýšlet takticky, hru dobře znám a budu neustále vymýšlet, jak se dostat do nejlepší výherní pozice. Ale taky jsem bláznivá, potrhlá, maličká a nemotorná, takže mě ostatní budou podceňovat a nezaměří se na mě. Mám nakažlivý úsměv a osobnost, díky které navážu skvělé vztahy s lidmi. Jsem hodně otevřená a dokážu ukázat i svou zranitelnou stránku, takže ke mně budou mít ostatní blízko, řeknou mi všechny informace a budou se mnou chtít pracovat. Lidé mě budou mít rádi až do konce hry, i když je nakonec vyloučím. Umím dobře číst v lidech a jsem dost citlivá na změny v náladách ostatních, takže dokážu zjistit, když mi někdo bude lhát nebo bude plánovat můj podraz. I když jsem dost empatická, dokážu si v sobě vybudovat zeď, a i když si svých nejbližších cením nade vše, vím, že kvůli výhře dokážu někoho zradit. Taky jsem nezdolná optimistka, nikdy se nevzdám a ani se nikdy předem neodepíšu.

Hra:

Videa

Zdroj: CBS, Foto: CBS
Za překlad děkujeme ItalianManiac z Reality-shows.eu
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!