Jamal Shipman

Jamal Shipman

Sezóny 1 2019 - 2019


Soutěžící třicáté deváté série. Pracuje jako administrátor na vysoké škole. V soutěži je členem původního kmene Vokai.

39. SÉRIE – ISLAND OF THE IDOLS

Celé jméno: Jamal Shipman

Datum narození: 9. května 1985

Věk: 33

Bydliště: Providence, Rhode Island

Zaměstnání: administrátor na vysoké škole

Zájmy: Trénování basketbalu, taneční lekce salsy a západoafrických tanců, hra na baskytaru a prohry ve fantasy fotbalu.

Tři slova, která tě vystihují? Vyrovnaný, zvídavý a žijící přítomností.

Na co jsi ve svém životě nejvíce hrdý? Nejvíc jsem hrdý na svou cestu za vzděláním. Po osmi letech studia na 27. veřejné škole v New Jersey, kde moje mamka vyučuje dodnes, mě přijali na přípravný program Prep for Prep v New Yorku (vzdělávací program pro nadějné studenty z etnických menšin studující na veřejných školách, který je má připravit na studium na soukromých středních a vysokých školách – pozn. překl.). Tato zkušenost mě připravila na studium na střední škole Milton Academy, přípravné škole v Nové Anglii. Ta mi zase otevřela dveře na studium a promoci na Brownově univerzitě v Providence na Rhode Islandu, vysoké škole patřící do Břečťanové ligy. S velkou pomocí svých blízkých jsem překonal pár překážek po cestě a dostal jsem se až tam, kde jsem teď.

Co tě vytáčí? Nesnáším hmyz, který po sobě nechává svědivé a bolestivé pupínky. Nevadí mi podělit se s vámi o svou krev, ale proč taková bolest a nepříjemné pocity? To je podle mě docela nezdvořilé.

Co nebo kdo tě v životě inspiruje? Barack Obama. Před jeho kandidaturou na prezidenta jsem se o politiku tolik nezajímal. On mi však mluvil z duše. Inspiroval mě k tomu, abych se více zapojil a zajímal se o svět kolem nás. Četl jsem jeho knihy, poslouchal jeho projevy a sledoval ho i v roli prezidenta. Jeho ohleduplnost, slušnost, optimismus a oddanost je naprosto povznášející. Kdybychom všichni k životu přistupovali stejně jako on a podobně se snažili vynikat, měli bychom se mnohem lépe.

Co o tobě není na první pohled zřejmé? Nenapadlo by vás, že v třeťáku na střední jsem byl trojnásobný reprezentant své školy v atletice, zpíval jsem ve školní a cappella skupině, ve školním orchestru jsem hrál na trubku a ještě jsem měl roli v jarní divadelní hře! Nesmíte soudit knihu podle obalu.

Kterému hráči Survivoru se podobáš? Nejblíž mám k Jeremymu. Chtěl bych hrát podobně jako on, když hrál podruhé. Také mám blízko k Wendellovi, Christianovi a policistce Sarah.

Proč si myslíš, že zvládneš Survivora? Hru jsem intenzivně studoval. Myslím, že budu mít dobrý cit pro to, co udělat, abych měl co největší šanci dojít do finále, a pořád dostal dost hlasů. Lidé pro mě na konci budou hlasovat rádi.

Hra:

Videa

Zdroj: CBS, Foto: CBS