Locika

Locika

Mandy Moore Sezóny 5 2010 - 2020


Princezna s dlouhými kouzelnými zlatými vlasy.

Locika je princezna, která nevyrůstala v královském paláci Corony, ale izolovaně ve vysoké věži kdesi v lesích. Krátce poté, co se Locika narodila, ji unesla čarodějnice Gothel, která roky využívala kouzlo v jejích vlasech, díky němuž zůstávala věčně mladá.

Gothel mladou princeznu vychovávala ve věži jako svou vlastní dceru a neustále jí připomínala, že věž nesmí za žádnou cenu opustit, jelikož je okolní svět nebezpečný. Locika tedy trávila své dny v tomto malém světě spolu se svým nejlepším přítelem, chameleonem Pascalem.

Království po ztracené princezně tesknilo a vždy na její narozeniny byly vypuštěny do nebes lampiony, aby Locice ukázaly cestu domů. Locika byla téměř osmnáct let zavřená ve věži a snila o tom, že spatří lampiony zblízka. Když jí tedy jednoho dne vylezl do věže Flynn, tak toho využila a donutila ho vzít ji ven, aby se mohla podívat na lampiony.

S Flynnem zažila spoustu dobrodružství, než ji však její údajná matka, Gothel, ošálila, aby se s ní vrátila do věže. Flynn se pak pokusil Lociku zachránit od vlivu Gothel, což mělo za následek smrt čarodějnice a zkrácení Locičiných vlasů, které zhnědly a přestaly být kouzelné. Flynn poté pomohl Locice navrátit se domů ke králi a královně Corony a později si Lociku vzal.

Když Locika zazpívá, tak jí začnou zářit vlasy. Ty mají také jiné vlastnosti například léčení nebo vrácení mládí. Kromě toho toto dokážou také její slzy. Princezna ráda maluje a chodí věčně bosky. Její blízkou přítelkyní v paláci se stala její komorná Cassandra.

Locika se objevila v…

Foto: Disney
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!