Dafne Keen popisuje své trable se světelnými meči

Dafne Keen popisuje své trable se světelnými meči

1.6.2024 15:04


Vzít do ruky světelný meč je vždy speciální moment pro každého fanouška i herce. Jenže ne vždy to skončí dobře. Dafne Keen se sice primárně soustředila na své herecké schopnosti, ale mnohem větší problémy měla právě se světelnými meči, které ji a ne a ne poslouchat.


Herečku Dafne Keen si stoprocentně pamatujete jako X-23 z velice úspěšného filmu Logan, který měl zakončit Wolverinovu pouť foxovskými filmy. Seriálem The Acolyte byla Dafne Keen oficiálně přivítána do Disney rodiny, tudíž snad si udělala ve studiu dostatečně dobré vztahy, abychom ji třeba na chvíli viděli i ve snímku Deadpool & Wolverine, ale bohužel zatím tomu žádné úniky od insiderů nenasvědčují.

Dafne Keen v seriálu The Acolyte hraje mladou padawanku Jecki Lon. Jedná se o učednici mistra Sola, který tak v průběhu krátkého časového období cvičí již druhého padawana, o němž je přesvědčen, že se jednou stane rytířem Jedi. Jecki Lon je jednou z hlavních postav celého seriálu a v celé show si ji dosyta užijeme. Lon má zelený světelný meč a herečka se s médii svěřila o svou zkušenost s jeho používáním.

(afne Keen popisuje své trable se světelnými meči. Foto: Disney+)

Začátky nebyly vůbec jednoduché, protože Dafne Keen je velice malého vzrůstu (měří 1,5 metru), ale světelný meč dostala standardní délky. Když se tedy s ním měla roztočit a udělat nějaký úhyb, často ho vláčela po zemi. Keen hned první den natáčení zlomila zhruba pět světelných mečů, což není vůbec malé číslo. Následně ji produkce dala menší meč, aby se takováto věc již neopakovala.

Keen ale neměla ze sebe vůbec dobrý pocit. Vždycky když meč zlomila a posléze se podívala na všechny ty tvůrce, viděla v nich všeříkající výraz, že se to opět stalo. Herečka rozhodně nečekala, že rekvizita světelného meče ji bude dělat až takový problém. Sama si v hlavě přemítala, na kolik asi studio Disney vyšly všechny ty meče, které postupem natáčení definitivně zničila. Naštěstí padáka nedostala, ale rozhodně si Keen dává větší pozor. Problém nebyl jen ve velikosti daného meče, ale také v razanci švihnu. Jako herec je velice důležité odhadnout, jak moc budete s rekvizitou pracovat. Každý silný úder navíc může být pro meč osudným.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Acolyte | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!