Jon Favreau má strategii pro fanoušky, kteří neviděli náš seriál, ale sledují Mandaloriana, jak zní?

Jon Favreau má strategii pro fanoušky, kteří neviděli náš seriál, ale sledují Mandaloriana, jak zní?

28.2.2023 17:10


Stále stejné téma dokola. Příběh třetí řady Mandaloriana de facto začal již minulý rok, kdy celé dvě epizody seriálu The Book of Boba Fett byly věnovány právě Mandovi. Jak z této šlamastyky ven? Tvůrce obou seriálů Jon Favreau našel recept jak diváky svých seriálů edukovat.


Ohledně tohoto tématu bylo napsáno dost, pokud tu jsou tací, kteří se nechytají, tak rovnou mohou zamířit do našeho staršího článku, kde si celou kauzu hezky připomenou. Pravidlo číslo jedna ovšem zní, že diváci by se neměli podceňovat. I když určitý seriál nesledujete, ale přesto se v něm stane něco důležitého pro ten váš seriál, je dobré si doplnit mezery.

První varianta je, že si zkrátka pustíte klíčové epizody či alespoň scény daného seriálu. Druhá možnost je informovat se u fanoušků či kamarádů, kteří vám shrnou, co zásadního se v daném seriálu stalo. I když je ve společnosti celá řada lidí, kteří se pravidelně dívají na seriál The Mandalorian, ale naopak The Book of Boba Fett z určitého důvodu vynechali, tak stejně moc dobře vědí, že Grogu je zpět Dina Djarina. A tyto diváky není radno podceňovat.

(Jon Favreau má strategii pro fanoušky, kteří neviděli náš seriál, ale sledují Mandaloriana, jak zní? Foto: Disney+)

Ostatně Jon Favreau k celému tématu pro Empire řekl následující:

Pro lidi, kteří neviděli seriál The Book of Boba Fett, chystáme videa, která je s danými scénami na Disney+ seznámí. A na internetu je spousta uživatelského obsahu, který lidem pomáhá, aby se dostali do tempa. Nejde jen o náš seriál – jde o komunitu, která seriál obklopuje. Díky svým zkušenostem s Marvelem jsem se naučil, jak jsou diváci sofistikovaní a vzájemně se informují a dávají pořádný pozor na to, kde se co šustne.

Favreau z toho nedělá příliš velkou vědu. Vytváří propojený svět a ideálem by bylo, kdyby se všichni dívali na všechno. To se ale ne vždy povede, a tak je nutné edukovat a zároveň nepodceňovat své vlastní diváky. Další seriály mají být taktéž propojené, i když se zatím neplánuje taková míra propojení jako v případě The Book of Boba Fett. Možná přeci jenom studio udělalo krok dopředu, na který nebylo předem připraveno. Teď už ale nelze vzít čas zpět, a tak je nutné stále dokola vysvětlovat, jak to tedy bylo s Grogu a jeho předáním zpět Dinovi.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na The Book of Boba Fett | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!