Fennec Shand

Fennec Shand

Ming-Na Wen Sezóny 1 2021 - 2022


Nájemný zabiják, který se ukrývá na Tatooinu, kde je taktéž jako Fett zanechána na pospas smrti.

Fennec Shand je uznávanou vražedkyní, která v minulosti pracovala pro několik známých zločineckých syndikátů. Když ale na sebe upne příliš velkou dávku pozornosti Nové republiky, stáhne se na písčitou planetu Tatooine. Tam je ovšem i tak na ráně hladovým námezdním lovcům. Postupně po ni jde Din Djarin i nezkušený nováček Toro Calican.

Ten nakonec Shand dopadne, ta se ho pokouší zmanipulovat a poštvat proti Dinovi. Shand se nicméně manipulační hrátky vymstí a končí polomrtvá a zanechána sama na odlehlé poušti. Fennec nicméně najde Boba Fett, který ji dá do pořádku, čímž se následně Fennec stane jeho dlužníkem. Oba posléze spolupracují a stane se z nich obávaná dvojka.

Nějaký čas pomáhají Dinu Djarinovi nalézt mladého Grogu, posléze se ovšem vrací zpět na Tatooine, kde chtějí nastolit nový řád ve zločineckém odvětví. Vydají se do bývalého paláce Jabby Hutta, kde nyní vládne Bib Fortuna kriminálnímu podsvětí. Fett s Fennec Fortunu odstraní a trůn si uzmou pro sebe. Oba ale netuší, že obhospodařování kriminálního podsvětí je daleko těžší a složitější, než oba čekali.