Peli Motto

Peli Motto

Amy Sedaris Sezóny 1 2022 - 2022


Zkušená mechanička z Tatooinu, která nikdy neopustila svou rodnou planetu. Djarinovi dodá novou stíhačku.

Peli Motto se narodila na planetě Tatooine a nikdy neměla potřebu ji ani opustit. I když samozřejmě chápe touhy jiných po dobrodružství, písky Tatooinu schovávají mnohem více lákadel, než se na první pohled může zdát. Peli Motto šéfuje Hangáru 3–5 ve městě Mos Eisley. V našem seriálu se s ní poprvé setkáme v letmém záběru z epizody The Streets of Mos Espa, kdy končí Občanská válka mezi Impériem a Povstalci.

Peli Motto prochází ulicemi Mos Eisley, když městem akorát projíždí Boba Fett. Motto má v seriálu ale i větší roli. Dinu Djarinovi vyrábí novou loď poté, co o starý dobrý Razor Crest nešťastně přijde na Tythonu. Když Djarin na Tatooine dorazí, je zpočátku zděšen. Novou loď si představoval jako obdobu Razor Crestu, místo toho ale na něj čeká stará stíhačka řady N-1 z Naboo.

Peli Motto ale loď značně vylepšuje, takže Mandalorian brzo na tuto elegantní stíhačku změní názor. I když nebude mít prakticky žádný úložný prostor, loď bude rychlejší a skladnější. Din Djarin se nechá přemluvit a od Peli loď odkoupí. Motto se taktéž netají svou láskou k droidům. Ve svém arzenálu má několik DUM-droidů, ale taktéž jednotku BD. Kdysi randila i s jedním Jawou, ovládá i jejich poměrně zvláštně znějící jazyk.