To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Flash

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě seriálu The Flash

2.7.2016 18:00


Druhá série měla své klady i zápory, proto si pojďme shrnout to nejlepší a nejhorší, co nám druhá řada Flashe nabídla.


1. Nejlepší epizoda: Enter Zoom

Příchod Zooma byl skutečně velkolepý a především tato událost rozhodla o volbě nejlepší epizody. V šestém díle Enter Zoom se však stalo ještě něco, co upoutalo naši pozornost. Barry Allen se cítil neporazitelný a věřil, že dokáže Zooma porazit. Tohle však byl díl, první díl celého seriálu, ve kterém Barry dostal absolutní nakládačku.

Pro vývoj příběhu to bylo jenom dobře. Ukázalo se, že Barryho „hloupé“ chování nemělo šanci proti novému rychlíkovi, kterého do této chvíle ani neviděl. Zoom mu zároveň způsobil velmi vážné zranění, ze kterého se Barry sice brzy vyléčil, ale i tak mu ukázal, že našel sobě rovného, ne-li lepšího rychlíka.

Další kandidáti: Welcome to Earth-2, The Darkness and the Light, Escape from Earth-2

2. Nejhorší epizoda: The Runaway Dinosaur

Speed Force (nebo Zdroj rychlosti, chcete-li) je věc, která je velmi citlivá na dotek. Podobně tomu je i s Flashpointem, kterého se dočkáme na začátku třetí řady. Nicméně, zpátky ke Speed Force. Epizoda The Runaway Dinosaur nás měla zavést na místo, kam se Barry přemístil po své smrti. Jednalo se však o místo, které se tvůrcům nepodařilo ztvárnit.

Hlavním prvkem tohoto dílu byly emoce, které byly skutečně silné. Měli jsme se ztotožnit s Barryho opětovným setkáním s matkou, které se však nepovedlo. Tvůrci totiž neustále omílají stejnou věc a chvílemi nám přijde, že neví, kam dál. Kromě Speed Force nás zklamala i dějová linka na Zemi 1, kde jsme se dočkali zombie verze padoucha Girdera. Tuto ubohou a nepoutavou výplň netřeba komentovat.

Největším zklamáním epizody bylo však to, že se Barry ze Speed Force dostal za tak krátkou dobu. Tvůrci mohli využít jeho nepřítomnosti v Central City. Bylo by zajímavé sledovat tým bez Flashe, jak brání Central City proti hrozbám. Podobnou chybu tvůrci udělali i u seriálu Arrow, když ve třetí řadě nepočkali s Oliverovým návratem o něco déle.

Další kandidáti: Potential Energy, Gorilla Warfare, Flash of Two Worlds

3. Nejlepší vývoj postavy: Harrison Wells

V této kategorii jsme vybrali poněkud ošemetného vítěze. Stal se jím Harrison Wells, v této řadě častěji oslovovaný jako Harry. Už v předchozí sérii se nám jeho postava líbila – byla vtipná, přísná a plná charakteru. Avšak v první řadě se nejednalo o skutečného Wellse, nýbrž o Eobarda Thawnea.

Druhá řada nám představila Wellse ze Země 2 a musíme přiznat, že se jednalo o skvělý návrat herce Toma Cavanagha. Všem se nám ulevilo, když jsme se ho na konci čtvrté epizody The Fury of Firestorm konečně dočkali. Bez Toma Cavanagha by seriál The Flash nebyl nikdy takový, jaký je.

Další kandidáti: Cisco Ramon, Barry Allen, Caitlin Snow

4. Nejhorší vývoj postavy: Iris West

Stanice CW nám ukazuje, že hlavní ženské postavy prostě neumí správně napsat. Ukázalo se to celkem dvakrát u seriálu Arrow, kde jsme nejprve nenáviděli Laurel, po které se nenávist přesunula na Felicity. U seriálu The Flash se jedná o podobnou situaci. Iris West sice není nijak špatná postava, herečka Candice Patton ji hraje poměrně dobře, ale její příběh je přímočarý a bohužel nudný. Každopádně se nejedná o žádnou katastrofu, ale prostě příběh Iris West a její rodiny trošku shazuje celý seriál.

Další kandidáti: Wally West, Henry Allen, Jesse Wells

5. Nejlepší nová postava: Hunter Zolomon

Na druhou stranu zatím musíme být spokojení s padouchy, které stanice CW vytváří. Po Reverse Flashovi přišel na scénu další rychlík, tentokrát s přezdívkou Zoom, který nás děsil po celou druhou řadu. Jeho příchod byl velmi očekávaný a jeho totožnost byla poměrně dlouho utajována. Zoom byl drsný, chladnokrevný, mocný a brutální. Barry s ním měl moc práce. Jejich finální souboj sice nestál za moc, ale i tak byly jejich předešlé bitvy skutečně velkolepé.

Nejvíce se nám však líbilo samotné obsazení. Herec Teddy Sears odvedl naprosto famózní práci. Nesmíme však zapomenout na parádní dabing Zooma v kostýmu, který namluvil herec Tony Todd. Jednalo se o skutečně děsivý hlas.

Další kandidáti: Patty Spivot, Cisco Ramon ze Země 2, Caitlin Snow ze Země 2

6. Největší zvrat: Odhalení totožnosti Zooma

U Zooma ještě na chvíli zůstaneme. Samotná totožnost, jak jsme již psali výše, byla poměrně dlouho utajována. Více než polovinu dílů druhé řady jsme nevěděli, kdo je v kostýmu Zooma. Dozvěděli jsme se to až v patnácté epizodě King Shark, kde se nám Zoom na konci odhalil. A že se jednalo o pořádné odhalení. Všichni tipovali někoho jiného, jen málokdo uhodl, že se pod kostýmem schovává Teddy Sears.

Další kandidáti: smrt Ronnieho Raymonda, smrt Henryho Allena, přiznání Reverse Flashe k zabití Nory Allen

7. Nejvíce promarněná příležitost: Barry a Patty

Patty byla naprosto skvělou novou postavou druhé řady, jen je velká škoda, že v seriálu nevydržela déle. Pokud patříte mezi ty, které nebaví „vztahová problematika“ seriálů, tak i tak musíte uznat, že Barrymu a Patty jste fandili. Tvůrcům se totiž podvedlo namíchat takovou chemii, která předčila samotný vztah mezi Barrym a Iris. Škoda, doufejme, že se Patty brzy vrátí.

Další kandidáti: Speed Force, Gorilla Grodd, Wally West

8. To nejlepší na druhé řadě: Země 2

Vrátíme se zpátky k těm pozitivnějším věcem, které se ve druhé řadě povedly. Už jsme zmiňovali, jak jsme byli spokojeni s Harrisonem Wellsem ze Země 2, proto musíme zmínit i samotnou Zemi 2, která byla skvělá. Dvojdíl na Zemi 2 byl totiž parádní. Nejenom, že nás bavily dvojníci postav, které známe ze Země 1, ale také nás zaujala záhada Muže s maskou, jehož totožnost jsme se dozvěděli až na konci druhé série.

Ještě zmiňme samotné postavy na Zemi 2. Všechny se dočkaly zajímavé proměny, ale tou nejvíce pozitivní změnou byla povaha Floyda Lawtona, kterého známe jako Deadshota ze seriálu Arrow. Kdo by byl čekal, že na Zemi 2 se jedná o ustrašeného policistu, který je ve střelbě absolutní poleno?

Další kandidáti: hlavní padouch, Harrison Wells, Vibe

9. To nejhorší na druhé řadě: Někteří epizodní padouši 

Ať hledáme, jak hledáme, tak nemůžeme najít vyloženě jednu jedinou věc, kterou bychom ve druhé řadě odsoudili. Seriál má stále problémy s tím, že se někdy stává „epizodním“. To se však děje hlavně kvůli jeho epizodním padouchům, kteří sice vypadají dobře a mají správný komiksový nádech, ale nemůžeme se zbavit pocitu, že jsou tam jenom na jednu epizodu, aby vyplňovali díry v příběhu. Nicméně v této souvislosti musíme pochválit jednotnost celého příběhu, který se nás držel prakticky od začátku druhé řady až do konce.

Další kandidáti: Francine West, Barryho rozhodnutí na konci řady, představení postav seriálu Legends of Tomorrow

Foto: CW


Jít na The Flash | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!