Jeremy Clarkson je pod těžkou palbou za svůj nedávný článek

Jeremy Clarkson je pod těžkou palbou za svůj nedávný článek

22.12.2022 21:47


Jeremy Clarkson si nebere servítky a nebojí se říct, co si myslí. Nedávno se negativně vyjádřil o vévodkyni Meghan Markle. To však netušil, jak si zavaří. Britové dokonce požadují jeho vyhazov a do případu se zapojila i policie.


Jeremy Clarkson pravidelně dlouhá léta píše do časopisu The Sun a nebojí se s čtenáři podělit o svoje často kontroverzní nápady a myšlenky. Je zvykem, že některé čtenáře jeho články pobuřují a pravidelně si na něj stěžují. Tentokrát ale Jeremy rozpoutal něco, co tu nebylo od jeho vyhazovu z Top Gearu.

Ve svém nedávném článku se vyjádřil o vévodkyni Meghan Markle, manželce prince Harryho, a to v návaznosti na dokumentární seriál od Netflixu Harry & Meghan. Jeremy Meghan moc v lásce nemá, a ve svém článku napsal: „Meghan, to je jiný příběh. Nenávidím ji. Ne tak, jako nemám rád jiné lidi. Nenávidím ji na buněčné úrovni. V noci kvůli ní nemůžu spát, ležím tam, skřípu zuby a sním o dni, kdy se bude muset nahá procházet ulicemi všech britských měst a lidé na ni budou křičet: ‚Hanba!‘ a házet po ní exkrementy. Každý v mém věku si myslí to samé.“

Tento odstavec zažehl vůči Jeremymu vlnu nenávisti, která se raketově šíří hlavně na Twitteru. Vévodkyně se zastávají nejenom běžní lidé, ale také politici, herci a herečky, a dokonce jeho dcera, která napsala: „Moje názory na zesměšňování a šikanování žen byly vždy jasné. Chtěla bych ujasnit, že stojím proti všemu, co můj otec řekl, a stojím za Megan a každou obětí online šikany.“

(Foto: Amazon)

Když už jedni začali, druzí se hned připojili, a tak už někteří Jeremyho odpůrci vytahují rasizmus a požadují jeho vyhazov ze stanice ITV, kde Jeremy moderuje show Kdo chce být milionářem?. Stanice zatím o jeho vyhazovu nehovoří, ale ani hlavounům ITV není Jeremyho článek příjemný. K vlně agrese vůči Jeremymu se připojilo již několik desítek poslanců (třeba John Nicolson uvedl, že si nemyslí, že by se Jeremy měl ještě někdy objevit v britské televizi), jeho článek byl odstraněn z webových stránek novin a na Jeremyho již údajně došlo několik desítek tisíc stížností.

Mnoho z nich zamířilo na policii, která se na Jeremyho vyjádření „podívá blíže“, jak uvedl komisař Metropolitní policie Mark Rowley. Důvodem je to, že Meghan v minulosti vyhrožovali smrtí, a Jeremyho nenávistný komentář nadále přiživuje její odpůrce. A aby toho nebylo málo, i Jeremyho pivo Hawkstone Lager, které se vyrábí z přísad pěstovaných na jeho farmě, a které dokonce bylo oceněno, je nyní v obchodech bojkotováno.

A co na to Jeremy? Ten se neomluvil, uvedl pouze, že „je zdrcen, že naštval tolik lidí, a v budoucnu už bude opatrnější“. Jeremyho práce pro Amazon se to zatím netýká, protože ten není pod taktovkou britské televize, ale jeho farmu zřejmě čekají další těžké časy. Mimochodem, co druhá série pořadu Clarkson's Farm? Datum premiéry zatím stále není jasné, ale její vydání je již na spadnutí, navíc seriál již má potvrzenou i třetí sérii. O novém speciálu The Grand Tour, ve kterém moderátoři projížděli Českem a Slovenskem, se zatím nemluví, pořád totiž probíhá zdlouhavá postprodukce.


Jít na The Grand Tour | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!