Jak dopadla premiéra čtvrté řady?

Jak dopadla premiéra čtvrté řady?

5.2.2017 17:31


Seriál The 100 je konečně zpět a s ním i nová epizoda Echoes, která odstartovala divokou zápletku. Zatímco stoupá úroveň radiace a Země bude do šesti měsíců neobyvatelná, Zemšťani a Skaikru už spolu kvůli Ledovému národu znovu začínají bojovat. Co vše odhalila nová epizoda?


Po osmi měsících se vrátil na televizní obrazovky seriál The 100. Zatímco my diváci jsme čekali takovou dobu, v seriálu neuběhl ani den a začíná se přesně tam, kde skončila třetí řada. Proto není na škodu si v našem článku zopakovat, co důležitého se během třetí sezóny přihodilo. I když natáčení čtvrté řady začalo několik týdnů po natáčení finále třetí sezóny, žádný herec během pauzy neprošel razantní obměnou vlasů a vousů, aniž by to bylo poznat.

Nová epizoda nese název Echoes, který můžeme chápat jako dvojsmysl. Jednak odkazuje na postavu Echo, kterou jsme poprvé poznali během druhé řady, kdy si navzájem pomohli s Bellamym Blakem v Mount Weather. Mezi postavami to jiskřilo, a proto bylo otázkou času, než se Echo v seriálu znovu objeví. Množné číslo v názvu dílu je zřejmě proto, že Ledový národ slepě následuje Echo a plní její rozkazy, aniž by k tomu měl větší důvod.


(Echo neprojevila k Skaikru příliš velkou náklonnost. Foto: CW)

Název v překladu také znamená ozvěny, čímž mohou být myšleny dozvuky událostí třetí řady, které byly hlavně z kraje epizody velice cítit. Po vypořádání s lidmi z Mount Weather a umělou technologií A.L.I.E. se tak vracíme zpět k nikdy nekončícímu boji mezi Zemšťany a Arkádií. Zemšťani jsou po smrti Ontari bez temnokrevného velitele, který by byl schopný přijmout Plamen a vládnout všem klanům. Zemšťani bez něj tak trochu tápou ve tmě. Pomyslné místo velitele si tak vzal Roan, jenž se stal novým (a zřejmě dočasným) strážcem Plamene.

Jelikož temnokrevných už na světě moc není, brzo se na scénu vrátí Luna. Do té doby budeme sledovat boj Arkádie a Ledového národu. I když je Skaikru stále platným třináctým klanem dle vůle Lexy, Echo a zbytek Ledového národu zatím nevypadají, že by v budoucnu tuto dohodu ctili. Ve střetu zájmu tedy bude Roan, který zatím jako jediný Zemšťan ví o blížící se katastrofě v podobě hořících elektráren, a uvědomuje si, že k odvrácení této hrozby potřebuje Skaikru.

Na kratičký okamžik jsme se také podívali do Arkádie, kde Monty Green prožívá jedno ze svých nejhezčích období v životě s Harper. To samé se už bohužel nedá říct o Raven Reyes, které se znovu vrátila bolest nohy, a Jasperu Jordanovi. Na začátku epizody Jasper vypadal poněkud šťastně, v další scéně málem spáchal sebevraždu.

(První lidé umírají na radiaci. Foto: CW)

Možná si vzpomínáte, že tvůrce seriálu Jason Rothenberg původně uvažoval, že Jasper se ve finále třetí řady zabije. Nakonec Rothenberg od nápadu upustil, protože se mu toto téma zdálo až moc drastické. Nyní se ale k této zápletce vrátil a Jasper se v epizodě Echoes málem zabil. Na poslední chvíli ho ale vyrušil Monty. I Raven prochází velikou proměnou. Je patrné, že má v sobě skutečně nějaké znalosti A.L.I.E., kterou měla v hlavě zhruba v polovině třetí řady. O upgradu Raven se dokonce zmínila i v jednom rozhovoru Lindsey Morgan.

Kromě všech těchto dějových linek, které nastínil začátek čtvrté série, nás čeká ta hlavní – blížící se apokalypsa v podobně hořících elektráren, které způsobí, že za šest měsíců nebude Země obyvatelná. Tedy bude obyvatelná pouze ze 4 %. Je to poněkud zajímavé téma a hlavně veliká výzva pro tvůrce, jak si s tímto neviditelným protivníkem poradí. Dokáže nás tato zápletka udržet v pozoru po všech třináct dílů? To brzy zjistíme.


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!