Má šanci na vztah Clarke s Niylah či Raven s Lunou?

Má šanci na vztah Clarke s Niylah či Raven s Lunou?

20.3.2017 16:58


Velkým přáním fanoušků je dát dohromady Clarke a Bellamyho. I když má dvojice v seriálu spoustu společných a emotivních scén, zatím mezi nimi k ničemu nedošlo. Dvojici to zkrátka není přáno, a tak Clarke hledá útěchu u Niylah. Má tento vztah vůbec šanci?


Válka na jedné frontě skončila, na druhé zase začala. Zatímco v minulém díle The Tinder Box se Clarke podařilo upevnit spojenectví s Azgedou, epizodu na to jde vše mezi Ledovým národem a Trikru z kopce. Klany mezi sebou začínají válčit, lesy se proměnily ve válečnou zónu a zdá se, že král Roan s tím nic nenadělá.

Zatímco Lexa dokázala udržet všechny klany na uzdě i v době, kdy bylo spojenectví mezi Zemšťany a Arkádií na velice tenkém ledě, Roanovi se to vůbec nedaří. Jednak je to dáno tím, že nenávist ostatních klanů vůči Ledovému národu je veliká. Druhý fakt můžeme přičítat tomu, že klany ztratily důvěru ve svého velitele, když už není Plamen a žádný temnokrevný k mání.


(Roan aktuálně Clarke věří. Foto: CW)

Roanovou starostí není ovšem jen Trikru, ale i další problémy, které aktuálně má i ve své vlastní armádě Ledového národu. Dle údajů, které král řekl, dezertovala polovina vojáků. Znovu za to můžou dva faktory. Jeden je ten, že po pádu Arkádie lidé nevěří, že se dokážou vyhnout Praimfaye, druhý je znovu o nedůvěře lidu vůči králi. I to bylo vidět v epizodě We Will Rise, kde krále zradili jeho vlastní lidi.

Arkádie od začátku seriálu válčila se Zemšťany, ale vždy dokázala najít v Trikru někoho, s kým byla kloudná řeč a dalo se dospět k míru. Nyní už ovšem mezi námi není Lexa, Lincoln či Anya, kteří kdekdy Arkádii pomohli. Pokud se dokázala Clarke vždy s někým dohodnout, byl to právě klan Trikru. Nyní se karta obrátila a zdá se, že Trikru bude jeden z jejich největších nepřátel, zatímco Ledový národ (alespoň prozatím) největším spojencem.

Epizoda také nezapomínala na vztahy v seriálu. Po delší odmlce jsme s někým viděli Clarke. Ta zavítala do lóží Niylah. Tyto dvě ženy jsme spolu viděli už na začátku třetí řady v epizodě Wanheda: Part One. Velké přání fanoušků je vidět konečně spolu Clarke a Bellamyho, ale zdá se, že tvůrci se bojí dát tuto dvojici dohromady. I když to mezi nimi už nějaký pátek jiskří, oba zůstávají pouze kamarády. Clarke je zatím více směřována do vztahů se ženami a jediným mužským vítězem je tak u ní stále Finn Collins.

(Paralelní scéna k Lincolnově popravě Charlesem Pikem. Foto: CW)

Na druhou stranu, Bellamy už od začátku třetí řady nikoho nemá. V úvahu tak přichází pouze Echo a právě Clarke, ale dle vyjádření tvůrců před sezónou to vypadá, že Jason Rothenberg bude muset tým Bellarke opět zklamat. Na obzoru by se nám ale mohl formovat další lesbický vztah v seriálu. Po společné scéně Raven a Luny se hovoří o jejich vzájemné dynamice a přitažlivosti. Ale spíše se jedná o přání fanoušků. Tento pár zřejmě spolu nikdy v seriálu neuvidíme.

Poslední a asi nejvíc nucený vztah se formuje u Octavie, která aktuálně nikoho neposlouchá a s nikým nespolupracuje. Z temnoty by ji mohl vyvést Ilian, na kterého by měla opět narazit v příštích epizodách. V příští epizodě Gimme Shelter zaplaví Arkádii černý déšť, a tak Abby bude muset razantně pokročit ve svém plánu, aby zachránila všechny před blížící se Praimfayou. Těšíte se?


Jít na The 100 | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!