Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

25.9.2021 20:47


Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.


Natáčení druhé řady seriálu právě probíhá jak u nás, tak v zahraničí. Štáb mimo jiné údajně využil další naši historickou památku, tentokrát známější než tvrz v Kestřanech, a to Letohrádek Hvězda. Kromě toho jedou kamery naplno i na pražském Barrandově i v Jordan Studios. V cizině pak natáčení probíhá např. v Itálii na masseriích v Apulské oblasti (masserie jsou opevněné statky), Chorvatsku a Srbsku či Maroku.

Oficiálních novinek je však velmi pomálu. Proto bylo poměrně šokující, když unikla informace, že herec Barney Harris se ve druhé řadě nevrátí do role Matrima Cauthona, což na rozdíl od jiných úniků Sony i Amazon poměrně rychle potvrdily. Pravděpodobně tak učinily proto, že nejdéle 8. října na ComicConu v New Yorku, by tato informace stejně vyšla najevo. Novou tvář Matovi poskytne Dónal Finn.

(Dva představitelé Matrima Cauthona, Finn vlevo a Harris vpravo. Na srovnání jejich výkonů si budeme muset ještě dlouho počkat. Foto: Amazon)

Přeobsazení sice není zas tak neobvyklé, ale obzvlášť u hlavní postavy to bývá u diváků velmi neoblíbený krok. Proto se fanoušci ihned začali pídit po jeho příčině. Ta nicméně známá není, lze však předpokládat, že důvodem určitě není Harrisův špatný herecký výkon – ten by byl odhalen již v začátcích produkce. Showrunner Rafe Judkins navíc průběžně vyzdvihuje, jak dobře se všichni svých rolí zhostili a jak hladce se s nimi spolupracuje, my si budeme moci ověřit herecké výkony až 19. listopadu, kdy vyjdou první tři z celkem osmi epizod první řady. Ohledně Harrisova odchodu se tak nejvíce spekuluje o tom, že opustit roli se rozhodl sám, ať už ze zdravotních nebo jiných osobních důvodů.

Jeho náhradník je také v televizní produkci nováček, většina jeho rolí byla zatím divadelních. Nicméně si zahrál například v televizním filmu Albion (2020) a střihl si menší role ve dvou fantasy seriálech z dílny Netflixu, a to ve zrušené Prokleté a v Zaklínači.

Pro spravení nálady po zprávě o přeobsazení se ještě podíváme na další hereckou posilu. K obsazení se zřejmě přidala začínající herečka Ceara Coveney, byť se Amazon snaží její účast držet pod pokličkou. Protože se v rámci natáčení často objevuje na stejných místech jako představitelka Egwain, ve spekulacích bývá často označována za představitelku Elain Trakandovny.

Mrzí vás, že tvůrci tak brzy musí přeobsadit jednu z hlavních postav? Neváhejte se podělit o své názory a postřehy.


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře