Propagace první řady pokračuje aneb puzzle plakát a nové ukázky

Propagace první řady pokračuje aneb puzzle plakát a nové ukázky

23.10.2021 17:29


Premiéra první řady se blíží a možná se brzy dočkáme dalšího traileru. Než se tak stane, Amazon pokračuje v propagační kampani na sociálních sítích a znovu cílí především na fanoušky. Dočkali jsme se dalšího plakátu, několika krátkých videoukázek, nových fotografií i informací o obsazení.


Poté, co jsme se na konci léta dočkali traileru a na začátku října ukázky z první epizody, Amazon pokračuje v marketingu.

Začněme novým plakátem, na kterém na první pohled není zase tak nic moc zvláštního – zachycuje Moirain a Lana a za povšimnutí stojí zabitý trollok v popředí. Nicméně velmi zvláštní cestou se tento plakát dostal na svět. Jeho zveřejnění byla vlastně taková hra pro fanoušky. Amazon totiž proměnil plakát na virtuální puzzle a jednotlivé dílky náhodně rozeslal po sociálních sítích fanouškům. Dílků bylo 150. Plakát pak byl oficiálně vydán poté, co se fanouškům podařilo puzzle složit. Vskutku neobvyklý propagační tah a mnoho vynaloženého úsilí od fanoušků i propagačního týmu. A takto vypadal výsledek (oficiální verzi najdete pod článkem).

Co se týče nově zveřejněných ukázek, tak těch je hned několik. Některé jsou z větší části poskládány ze záběrů známých již z traileru, často ale z jiných úhlů, jiné pak obsahují převážně nové scény nebo záběry ze zákulisí tvorby seriálu.

Jako první tu máme spot zaměřující se na zplozence Stínu. Ten je zajímavý především tím, že poprvé vidíme zřetelněji několik trolloků. A nechybí ani myrddraal neboli mizelec, jehož řev jsme viděli v traileru.

Ještě zajímavější je druhá ukázka, která je plně věnována Logainovi. Vidíme ho nejen uvězněného Aes Sedai v kleci, ale také v nových záběrech ještě před tím než byl chycen, jak usměrňuje mužskou polovici jediné síly. Zahrnuta je i scéna z traileru, ukazující, že udržet ho v kleci není zrovna snadné. O Logainově dějové lince víme, že ze začátku bude pro potřeby seriálu upravena. Logain je jednou z diskutovaných příčin zranění Moirain, jehož léčení je vidět v traileru.

Další teaser obsahuje nejenom čisté nové scény, ale také scény z natáčení, kde je tedy vidět veškerá technika, a scény, kde showrunner Rafe Judkins a představitelka Miorain, Rosamunde Pike, mluví o tom, jak je svět Kola času úžasný a výjimečný. Pro nás jsou ovšem důležité především dva záběry. První ukazuje Děti Světla a je z něj zcela zřejmé, proč se jim říká bělokabátníci (detailně si je můžete prohlédnout na fotografii pod článkem), a druhý ukazuje kejklíře Thoma Merrilina.

A poslední ukázka je vlastně prvním ze spotů, jejichž účelem bude přiblížit svět Kola času potenciálním divákům z řad těch, kteří knižní předlohu neznají. V této ukázce Rosamunde Pike připomíná, že, navzdory všudypřítomnému strachu, název Aes Sedai znamená Služebníci všech.

Na další ukázky si musíme zatím počkat. V galerii níže si můžete prohlídnout ještě dva nové snímky, které zachycují Randa pravděpodobně v troskách jeho vesnice Emondovy Role a Moirain před Branou k Cestám. Poslední fotografie je záběr na amyrlin, tedy ženu stojící v čele Aes Sedai, ten však známe již z traileru.

Kromě propagačních záležitostí tu ovšem máme i novinky k obsazení. Amazon oznámil, že se ke stávajícím protagonistům přidávají tři herečky, a to Ceara Coveney, Natasha O'Keeffe a Meera Syal. O první jmenované jsme již v jednom článku psali, tehdy šlo ale pouze o spekulace, které jsou nyní potvrzeny. Tato začínající herečka skutečně ztvární Elain Trakandovnu, dědičku Andoru, která se podle tradice odjede cvičit do Tar Valonu k Aes Sedai, kde bude vtažena do bitvy o osud světa.

Britskou herečku Natashu O'Keeffe si možná budete pamatovat ze seriálů Misfits nebo Peaky Blinders, objevila se též v několika televizních minisériích jako třeba Jekyll and Hyde (2015) nebo historická dramata Rebellion a Resistance a naposled jste ji mohli vidět v letošní sci-fi novince od Peacocku Intergalactic.

Meera Syal je též zkušená britská herečka většinou epizodních rolí v televizních seriálech a menších rolí v televizních filmech. Hrála například v minisérii Jekyll (2007) či několika epizodách krimi dramatu Broadchurch. Objevila se též v jedné scéně ve filmu Doktor Strange jako doktorka Patelová, kterou na operačním sále velmi zajímalo, kam Steven Strange (Benedict Cumberbatch) „ukládá všechny ty neužitečné informace“.

Role těchto dvou hereček, je zatím neznámá, tvůrci jen naznačili, že se jedná o celkově důležité postavy pro seriál. Můžeme tedy čekat, že budou představovat některé z významných Aes Sedai, například Verin a Elaidu.

Poslední novinkou pak je to, že Rosamunde Pike se s Kolem času sžila natolik, že kromě ztvárnění Moirain se ujala i namluvení prvního dílu knižní předlohy jako audioknihy. Tato nová verze Oka světa vyjde 16. listopadu, tedy těsně před premiérou seriálu.

Navnadily vás nové ukázky ke sledování seriálu? Jaké máte dojmy z nových tváří?


Jít na The Wheel of Time | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!