Šéf speciálních efektů potvrdil, že se můžeme těšit na džina

Šéf speciálních efektů potvrdil, že se můžeme těšit na džina

16.11.2019 16:00


Jaké budou speciální efekty Zaklínače? Menší ochutnávky jsme se sice dočkali už v trailerech, ale stejně nás zajímá jejich finální podoba. Něco málo nám k tomu pověděl muž, který má tyto efekty na starost.


Julian Parry se živí tvorbou speciálních efektů, konkrétně u seriálu Zaklínač stojí v čele lidí, které je mají na starost, a dohlíží na jejich finální podobu. Tato práce však pochopitelně nemohla být věnována jen tak někomu, Parry se speciálním efektům věnoval už například u takových seriálů jako Vikings či The Terror.

Speciální efekty budou v seriálu potřeba především kvůli nestvůrám, se kterými Geralt bojuje. A právě tvorbu vzhledu těchto stvůr má na starost Julian Parry: „Během svého života jsem viděl několik opravdu podivných, zvláštních a zvrhlých věcí, a tak jsem si řekl, jak je asi předělám na nestvůry.“


(Kikimory jsme se dočkali už v první traileru. Foto: Netflix)

Parry dále potvrdil, že se už v první sérii dočkáme několika ikonických nestvůr, které se objevily v knihách Andrzeje Sapkowského. Můžeme se těšit na strigu (zakletou princeznu), džina (bytost, která svázala osudy Geralta a Yennefer) a kikimoru, kterou jsme mohli již vidět v traileru. Posledního zmiňovaného netvora Parry popsal jako vodního pavouka.

Šéf vizuálních efektů se také vyjádřil k žánru seriálu. Podle něj nejde o fantasy seriál: „Rozhodně si myslím, že seriál má více hororových prvků, protože fantasy prvky dáváme stranou. Ty nelikvidujeme úplně, ale stavíme spíše na hororových prvcích.“

Zdroj článku: Redanian Intelligence


Jít na The Witcher | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!