Istredd

Istredd

Royce Pierreson Sezóny 3 2019 - 2023


Mladý čaroděj, který měl milostné pletky s Yennefer.

Istredd byl prvním člověkem, kterému kdy na Yennefer záleželo, kvůli čemuž s ním také začala trávit čas během svého studia na Arethuse. Istredd tou dobou studoval pod čarodějem Stregoborem a vždycky doufal, že se bude moci věnovat magickým vykopávkám, což se mu také podařilo. I když se s Yennefer rozešli v nedobrém, pořád k němu chovala nějakou úctu a nebála se za ním přijít si pro radu.

První série

Jednoho dne studoval Istredd ruiny pod Arethusou, když se před ním objevila Yennefer, která poprvé v životě použila své schopnosti. Istredd ji kvůli jejímu bezpečí poslal zpátky, ale i tak ji Tissaia našla a do školy přivedla. S Istreddem se Yen sešla až po čase. Istredd ji podporoval a říkal, že to nemá vzdávat a dokonce jí pomohl se čtením mysli. V podobných situacích se dvojice setkávala nadále, kdy Istredd svou kamarádku vždycky utěšoval a říkal jí, že budou spolu, ať se stane cokoliv.

Istredd následně získal Yeninu důvěru a navázal s ní milostný poměr. Získal tak také informace o jejím elfím původu, které předal svému mistru Stregoborovi. Tato fakta nakonec Stregobor využil k tomu, aby nezískala místo, které pro ni Tissaia připravila. Istredd naopak své vytoužené místo získal a brzy nato byl konfrontován Yennefer, která přišla na to, že ji zradil. Yen se ale nevzdala a nechala se přeměnit, čímž získala to, po čem toužila.

Yennefer navštívila Istredda po letech na nilfgaardských vykopávkách v Nazairu, kde se nacházely předměty z doby před Konjukcí sfér. Yen se zde Istredda zeptala, jak dlouho zde plánuje zůstat, jelikož mu chybí. Když jej chtěla políbit, odtáhl se s tím, že na tento moment sice čekal dlouho, ale i když se jí snažil být blízko, vždycky jej ignorovala. Než Yen úplně odešla, poznamenal, že je rád, že si při přeměně nechala alespoň své oči.

Istredd byl nucen spolupracovat s Geraltem.

Druhá série

Po Soddenu si Istredda předvolalo Bratrstvo, aby jim pověděl, zda během svým vykopávek v Nilfgaardu získal o nepříteli nějaké informace. Bohužel je musel zklamat, ale Yennefer později řekl, že lhal. Navíc jí poradil, ať nepřemýšlí nad útěkem, protože Stregobor na ni nasadil špehy. Istredd se následně vydal do Cintry, aby pomohl elfům, a nečekaně jej zde navštívil Geralt z Rivie, který se střetl s neznámým monstrem. Spolu došli k závěru, že monstra unikají z monolitu u Cintry, který je spojený s dávnou Konjunkcí sfér.

Istredd věděl, že mu Geralt neříká všechno, tak mu chtěl sám vyjít vstříc a pověděl, mu, že do Cintry přijel pátrat po Yennefer. Najednou uslyšeli volání Ciri o pomoc a monolit se opět otevřel. Istredd následně Geralta přenesl portálem a začal uvažovat, zda monolit nebyl tím, co Calanthé celou dobu chránila. Jeho vlastní pátrání ho následně zavedlo ke Codringherovi a Fenn a zde se dozvěděl, že je Ciri naživu. Došlo mu následně, ze které krve Ciri pochází, a když jej cestou lesem zajali elfové, o tuto informaci se s nimi podělil.

Foto: Netflix