Popisy prvních epizod poodhalují příběh třetího Temného případu

Popisy prvních epizod poodhalují příběh třetího Temného případu

17.12.2018 19:00


„Velké nikdy“, nebo „Lovci v temnotě“. Takto by se daly přeložit názvy dvou z osmi epizod třetí řady True Detective. Stanice HBO k prvním čtyřem dílům vydala krátké popisy, které blíže vysvětlují střípky informací, které už fanoušci z minulých týdnů i měsíců znají.


Kopce, lesy i jezera oblasti Ozarks rozprostírající se na území čtyř států: Arkansasu, Missouri, Oklahomy a Kansasu. Hlavní dějiště třetího Temného případu. Detektiv Wayne Hays a jeho parťák Roland West (Mahershala Ali a Stephen Dorff) z Arkansasu vyšetřují v roce 1980 zmizení dvou dětí, Willa a Julie Purcellové, které žijí ve střídavé péči rozhádaných rodičů Toma a Lucy.

(Dvě hlavní postavy: Detektiv Wayne Hays a Roland West. Foto: HBO)

Děti se ztratí ve fiktivním městě West Finger. Na příběh děsivého nevyřešeného případu vzpomíná hlavní vyšetřující detektiv v roce 2015. A to před kamerou při natáčení dokumentárního pořadu o skutečných zločinech. – Takto zní rozšířená premisa třetí řady True Detective. A stručné popisy prvních čtyř z celkových osmi epizod napovídají o trochu víc:

S03E01 The Great War and Modern Memory
Zmizení mladého chlapce a jeho sestry ve městě West Finger v Arkansasu spustí v roce 1980 vyšetřování složitého případu. O 35 let později, v roce 2015, je detektive Wayne Hays v roli respondenta zpovídaný dokumentaristy před kamerou, kde má popsat své vzpomínky na případ, který doteď nikdo nevyřešil.

S03E02 Kiss Tomorrow Goodbye
Detektive Wayne Hays vzpomíná na vyšetřování z roku 1980 – na zmizení sourozenců Purcellových. Vzpomíná na zapomenuté důkazy i dva hlavní podezřelé: Bretta Woodarda (Michael Greyeyes), válečného veterána a sběratele veteše, a Teda LaGrange (Shawn-Caulin Young), bývalého kriminálníka, který má slabost pro malé děti. Rodiče ztraceného Willa a Julie – Tom a Lucy Purcellovi (Scoot McNairy a Mamie Gummer) – mezitím obdrží tajemnou anonymní zprávu.

PUSŤTE SI TAKÉ: Krátká upoutávkaprvní a druhý trailer k třetí sérii. 

(Detektiv Wayne Hays a jeho budoucí žena Amelia. Foto: HBO)

PROHLÉDNĚTE SI: Propagační plakátyoficiální fotky z třetí řady. 

S03E03 The Big Never
Hays ve vzpomínkách otevírá začátek jeho vztahu s učitelkou (a spisovatelkou?) Amelií (Carmen Ejogo), se kterou se oženil a měl s ní dvě děti. A vybavuje si také, jak se 10 let po zmizení sourozenců Purcellových objevily nové důkazy v případu, díky kterým dostává Hays novou šanci ho rozplést.

S03E04 The Hour and the Day
Místní církevní komunita může mít podle detektivů Hayse a Westa spojitost se zmizením Purcellových sourozenců. Oba dva policisté se vydají hledat jednoho z podezřelých, druhého pak chtějí vyslechnout. Válečný veterán Woodard se dostane do hledáčku místních samozvaných strážců zákona.


Třetí osmidílná řada True Detective startuje na HBO v neděli 13. ledna 2019. Čeští diváci ji uvidí o den později na českém HBO a na HBO GO. Tvůrcem seriálu je Nic Pizzolatto.


Jít na True Detective | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře