15 věcí, které byly v seriálu The Walking Dead lepší než v komiksu

15 věcí, které byly v seriálu The Walking Dead lepší než v komiksu

5.3.2019 18:00


Seriál se v mnohém drží své komiksové předlohy, ale často se i celkem dost odkloní. V tomto článku jsme vybrali změny, o kterých si myslíme, že seriálu nejvíce prospěly.


Bratři Dixonové

Mezi nejoblíbenější seriálové postavy bezesporu patří Daryl a Merle, kteří byli vytvořeni výhradně pro seriál, v komiksu totiž vůbec nevystupují. Za zajímavost stojí říct, že se herec Norman Reedus původně ucházel o roli Merlea, ale svým výkonem tak ohromil tvůrce, že pro něj vytvořili postavu Daryla.

Carol

Výraznou změnu k lepšímu oproti komiksu podstoupila Carol, která se v seriálu stala jednou z nejsilnějších a nejdéle žijících ženských postav, i když její začátky v prvních třech sériích za moc nestály. V komiksu je její postava nestálá a trochu šílená. Poté, co ji Tyreese podvede s Michonne, se pokusí o sebevraždu. Následně se zamiluje do RickaLori a navrhne jim, aby se všichni tři spolu vzali. Nakonec si vsugeruje, že ji všichni odsuzují kvůli pokusu o sebevraždu, a tak se pojistí tím, že se ještě ve věznici nechá pokousat chodcem. Kirkman schválně napsal Carol takovou, aby ukázal, jak může apokalypsa a všechen ten stres dopadnout na slabého člověka.

Přežití Shanea

V komiksu se Shane zhroutil a pokusil se zabít Ricka ještě v táboře u Atlanty, na poslední chvíli ho ale zabil Carl. Shane mohl být velice zajímavou postavou, a proto jsme rádi, že ho v seriálu nechali naživu déle, protože jsme mohli vidět i jeho interakci s obyvateli farmy a vzrůstající napětí s Rickem. Nakonec ale stejně musel umřít, protože jeho zabití bylo něčím, co Rick při svém vývoji musel překonat a posunulo ho to dál.

CDC

Na konci první série se naše skupina vydala do Centra pro kontrolu nemocí v Atlantě, kde se setkali s doktorem Edwinem Jennerem, který jim trochu osvětlil svět, ve kterém se všichni ocitli. V komiksu k ničemu takovému nedošlo, skupina opustila tábor u Atlanty, aby si našla bezpečné útočiště, ne odpovědi. Sám Kirkman ale lituje, že se v seriálu CDC objevilo, protože jsme prý příliš rychle zjistili odpovědi na příliš mnoho otázek. Kdyby mohli natočit první sérii znovu, CDC by vynechal.

Obsazení farmy

V komiksu je Hershel na dně poté, co se chodci dostali ze stodoly a co přišel o dvě své děti. Když ho Rick žádá, aby se mohli nastěhovat do domu, naštve se a vyhodí je z farmy. Rickova skupina je tak znovu na cestách, ale když objeví a zabezpečí věznici, Rick se vrátí na farmu a pozve Hershela a jeho rodinu, aby se tam přestěhovali. Na farmě se poté sejdou přeživší po pádu věznice, a když se tam jednou objeví Abrahamova parta, skupina farmu navždy opouští. V seriálu je Hershel na farmě nechal bydlet, a proto jsme pak mohli být svědky strhujícího finále druhé série, kdy na farmu dorazilo stádo chodců.

Úmrtí Lori při porodu

Lori nebyla moc populární postavou, a proto bylo mnoho fanoušků včetně nás rádo, když na začátku třetí série zemřela při porodu Judith. To byl velký zvrat oproti komiksu, kde Lori porod přežila, a to zčásti proto, že se Judith narodila normální cestou a že ke skupině tehdy patřila i zdravotní sestra Alice, která spolu s Rickem utekla z Woodbury. V komiksu jsme tak museli Lori trpět mnohem déle, tedy až do útoku Guvernéra na věznici, kdy byla Lori i s Judith v náručí zastřelena Guvernérovou vojačkou Lilly.

Rickova ruka

V komiksu Guvernér usekl Rickovi pravou ruku, aby mu ukázal, že si s ním nemá zahrávat. V seriálu jsme se toho nedočkali z několika důvodů: Ricka jako hlavního tahouna seriálu by to značně omezovalo, každá scéna s Rickem by musela být počítačově upravována a i sám Kirkman lituje toho, že mu ji v komiksu nechal useknout.

Chřipka

Na začátku čtvrté série se musela skupina ve věznici vypořádat s chřipkou, která do seriálu přinesla něco nového, s čím jsme se ještě nesetkali. Do věznice přinesla chaos a zbavila nás spousty bezvýznamných postav, které tam byly jenom do počtu. V komiksu žádná chřipka nebyla.

Dva útoky Guvernéra

V komiksu Guvernér zaútočil na věznici jenom jednou (vlastně dvakrát, ale během jednoho dne). Během závěrečného útoku prorazil tankem ploty a pak sám zemřel i se spoustou svých lidí z Woodbury a obyvatel věznice. V seriálu jsme se dočkali dvou útoků, prvního na konci třetí série, kdy se jeho lidé z Woodbury dali na ústup a on je všechny až na Karen postřílel, a pak o pár měsíců později v polovině čtvrté série, kdy si našel novou skupinku a s ní uspořádal útok, při kterém prorazil tankem ploty a sám i se svými lidmi zemřel.

Joe a jeho skupina

V komiksu se cestou do Washingtonu rozhodl Rick udělat s Carlem a Abrahamem zajížďku do jeho města, kde chtěl získat zbraně ze své stanice a navštívit Morgana. Cestou tam jich v noci napadla skupinka tří násilníků, kteří je chtěli okrást a znásilnit Carla. Rick jednoho kousl do krku a zabil ho, druhého zastřelil Abraham a třetího Rick dobodal. Posloužili jako předloha pro skupinu, ke které se připojil Daryl při hledání Beth. Skupina to byla zajímavá a jejich vůdce Joe byl sympaťák.

Terminus

Na konci čtvrté série se naše postavy opět setkali v Terminu, o němž si mysleli, že by se mohl stát jejich novým domovem. Byla to však past kanibalů, ale díky Carol se odtamtud všichni dostali. Přežil i vůdce Terminu Gareth s pár lidmi, kteří pak unesli Boba a snažili se skupinu lovit. I v komiksu byli kanibalové, bylo jich však jenom šest a nebyli nijak organizovaní. Rick a ostatní je pak zmasakrovali, stejně jako dopadli Gareth a zbytek jeho lidí v seriálu.

Morgan

Morgan je v komiksu opravdu nezajímavá a nudná postava, dá se sice dohromady s Michonne, ale stejně pořád truchlí nad svou ženou a synem. Nakonec zemře na pokousání při proniknutí stáda chodců do Alexandrie. V seriálu je jeho postava mnohem zajímavější a barvitější a jeho příběh je poutavější.

Gabriel

Podobně jako Morgan, i Gabriel je v komiksu nezajímavá a nudná postava, které se nedostává extra prostoru. Nejzajímavější je jeho smrt, která byla opravdu ošklivá. Gabriel chtěl pomoci ve válce se Šeptači, a tak ho Dwight pověřil, aby hlídkoval na vodní věži. Když pak uviděl blížící se stádo, zpanikařil a spadl, přičemž se zachytil nohou mezi schůdky žebříku. Beta ho tam našel, vykuchal ho a jeho tělo nechal napospas chodcům. Seriálový Gabriel je mnohem zajímavější a dostává se mu víc prostoru.

Vlci

Už od druhé půlky páté série se objevovaly odkazy na skupinu Vlků, která „zbavovala lidi utrpení“ a která všechny bez milosti zabíjela. Na začátku šesté série zaútočili na Alexandrii, kde jich mnoho pomřelo. Rick pak venku narazil na ty, kteří utekli a rozstřílel je. Posledním z Vlků zůstal Owen, kterého chtěl Morgan napravit. V komiksu žádní Vlci nebyli, jako předloha jim sloužila Derekova skupina, která se chtěla násilně dostat do Alexandrie, Rick a jeho lidé je však rychle pozabíjeli. Výstřely ovšem přilákaly hordu chodců, která Alexandrii obklíčila, stejně jako to udělal klakson havarovaného kamionu při útoku Vlků v seriálu.

Představení Negana

V komiksu se Negan poprvé objevil ve stém čísle, kde, aby potrestal Ricka za zabití jeho lidí, náhodně vybral Glenna a umlátil ho k smrti. V seriálu bylo jeho představení mnohem brutálnější, protože zabil Glenna i Abrahama, tedy dvě významné postavy, které byly velice oblíbené a byly v seriálu už pěkně dlouho. To ovšem vyvolalo silnou vlnu odporu fanoušků, podle kterých to už bylo přes čáru, ale myslíme si, že takovými věcmi se nemá význam zaobírat. Bonusem ještě byla postava Simona, která v komiksu nevystupuje.

Za zpracování tohoto článku děkujeme našemu odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: AMC, Image Comics


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!