James McAvoy se neobjeví ve druhém Doctoru Strangeovi a role Xaviera mu nechybí

James McAvoy se neobjeví ve druhém Doctoru Strangeovi a role Xaviera mu nechybí

27.3.2022 18:19


I když se starší Charles Xavier vrací, i když Patrick Stewart již dávno roli opustil, mladší Profesor X to nemá v plánu. James McAvoy si je vědom, jak dobří a pracovití lidé pracují v Marvel Studios. On je ale s koncem své postavy smířený, spokojený a návrat aktuálně neplánuje.


James McAvoy ztvárňoval Profesora X v letech 2011 až 2019. Již v minulosti několikrát prohlásil, že si nyní nové příběhy užije už jen jako fanoušek. Zdálo se, že tato kapitola je pro něj stoprocentně uzavřená stejně jako u Patricka Stewarta. Jenže ten se teď nečekaně vrací a objeví se ve filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Neměl by se vrátit i McAvoy?

Fanoušci ho začali okamžitě zaplavovat otázkami na sociálních sítích. McAvoy jim ale odpověděl, že se v novém filmu od Marvel Studios neobjeví a navíc mu role ani až tak nechybí. McAvoy se aktuálně chce soustředit na nové role, které pro něj budou představovat výzvu, a kterým může něco dát. Podle jeho slov zakončení příběhu s Xavierem v sérii od studia Fox nebylo vůbec špatné.


(Fanoušci by si přáli jeho návrat, herec má ale v tuto chvíli jasno. Foto: Fox)

Jeho úloha skončila ve filmu Dark Phoenix, kde měl i podle nás nádhernou rozlučkovou scénu s Michaelem Fassbenderem. Když herci byla role v roce 2010 nabídnuta, zajímal se o scénář a vývoj postavy. Vše se mu zamlouvalo a McAvoy je pyšný na práci, kterou odvedl především v prvních dvou filmech, kdy se postava Xaviera asi nejvíce vyvíjela.

Konec, i přes stále kritizovaný snímek Dark Phoenix, byl ale uspokojivým ukončením Xavierova příběhu, ze kterého má herec dobrý pocit. Nyní se chce posunout dál. Je otevřen novým (a hlavně dobrým) věcem. Je si vědom, že v Marvel Studios pracují neskuteční lidé, kteří odvedou dobrou práci a příběh vždy bude dávat hlavu a patu. Jeho čas v sérii ale skončil a je nutné se posunout dál.

Jsou to pěkná rozlučková slova, nebo jednou James McAvoy přehodnotí své stanovisko?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!