Ben Grimes

Ben Grimes

Charlie Hofheimer Sezóny 1 2017 - 2017


Ben Grimes byl americkým vojákem, který pod vedením Erica Cartera a Rebeccy Ingram nasadil svůj život na zneškodnění teroristy Ibrahama Bin-Khalida. Z Yemenu si odnesl tajnou Ibrahamovu krabici, po jejímž obsahu jdou nyní teroristé. Ben chce USB disk vyměnit za peníze.

Ben Grimes kdysi býval americký voják, který se společně s Ericem Carterem, Stewartem, Philmanem, Colsonem, Geddesem a Jacksonem vydal na příkaz Rebeccy Ingram do Yemenu zlikvidovat teroristu Abrahama Bin-Khalida. Už v té době byl Ben nevyrovnaný a neměl na misi co dělat, Eric ho ale po celou dobu kryl, protože si myslel, že se časem srovná. Bohužel i po úspěšně vykonané operaci se Ben nezotavil.

Následně odešel z armády, začal pít a brát drogy. I v tomto velice nevyváženém vztahu ale dokázal identifikovat hrozbu, která se blíží. Když Stewart, Philman, Colson, Geddes a Jackson byli zabiti, Ben si dal dohromady, že nyní lidé od Bin-Khalida půjdou po něm. A Ben navíc moc dobře věděl, co hledají. V Yemenu v domě Bin-Khalida ukradl tajný box, který sice nikdy neotevřel, ale doufal, že jednoho dne mu jeho obsah zajistí bohatství. Netušil ale, že se v něm nachází USB disk plný informací o tajných amerických agentech. Ben se pro box vydá ve chvíli, kdy zjistí, že většina jeho kolegů z armády byla zabita.

Když společně s Ericem přijdou na to, co se na disku nachází, Eric ho chce předat orgánům. Ben ale s USB diskem zmizí a rozhodne se s Carterem vyjednávat. Potřebuje peníze a vymění disk pouze za ně. Pakliže Eric nezíská peníze včas, Ben předá USB disk teroristům. Ericovi nezbývá nic jiného, než se dostat k černým penězům. Proto zamíří na policejní stanici, kde se v místnosti zabavených věcí nachází dva miliony, které byly odcizeny mafii. Eric se je hodlá předat Benovi výměnou za disk.