Seznamte se s hlavními postavami

Seznamte se s hlavními postavami

2.6.2020 15:19


Premiéra Alexe Ridera se už blíží, a proto si uvnitř článku blíže představíme jednotlivé hlavní postavy. Pár z nich se také představuje na jejich prvních plakátech.


Alex Rider

herec: Otto Farrant

Alex je teenager, který to neměl v životě vůbec snadné. V brzkém věku osiřel a starat se tak o něj musel jeho strýc Ian Rider. Ten ho, aniž by si to Alex uvědomoval, formoval neobvyklými způsoby. Dával totiž přednost nezávislosti, znalostem a dovednostem před přátelstvím a navazováním vztahů. Díky tomu dokáže Alex mluvit několika jazyky, je mentálně i fyzicky zdatný a dokáže přemýšlet za pochodu. Co však chce, je zapadnout a být součástí skupiny svých vrstevníků, což není to, na co ho Ian připravoval. Když si Alex začne uvědomovat skutečné Ianovy motivy, zjistí, že z něj dělal ideálního tajného agenta. Alexovými přednostmi jsou kuráž, odhodlání a loajalita, avšak má i několik slabin, kterými jsou třeba zvědavost, impulzivita či nedůvěra vůči autoritám. Spíše než hlavou přemýšlí svým srdcem a řídí se svými instinkty. Není moc na plánování a raději dává přednost okamžitému činu, kvůli čemuž ho občas štvaly Ianovy neustálé instruktáže. Přesto všechno si však uvědomuje, že díky svým schopnostem je překvapivě efektivním, zručným a přizpůsobivým agentem. A to mu může být jak prospěšné, tak se mu to může i vymstít.


Tom Harris

herec: Brenock O'Connor

Tom je Alexovým nejlepším a loajálním kamarádem a tak trochu outsiderem. Stejně jako Alex se dostává do problémů. Považuje se za nepochopeného génia a jakmile přežije hrůzy dospívání, bude z něj příští Tarantino. Na mobil si nahrává svůj první (a také tajný) film, ale je otázkou, nakolik jsou jeho ambice skutečné a kolik z toho je jen výplodem jeho představivosti. Tom a Jack jsou jediní, kteří vědí o Alexově spojení s MI6 a usilovně se snaží, aby to zůstalo tajemstvím. Ví, že si Alex chrání svou minulost a rodinné vztahy a když je zapotřebí od takových témat odvést pozornost, využívá k tomu svého humoru a šarmu. Pro Toma je význačná i jeho kolekce triček s různými slogany, které na leccos narážejí.

Jack Starbright

herečka: Ronke Adekoluejo

Jack je dvacátnice, která přišla do Británie z Ameriky na rok, ve který si dávala pauzu od studia, ale nakonec zde zůstala a žije už šest let. Původně byla u Iana Ridera zaměstnaná jako hospodyně, ale časem na sebe převzala roli Alexovy starší sestry. Zprvu jednala s pokorou, avšak postupně začala bojovat proti korporacím, globalizaci a za ty, co jsou považováni za méněcenné. Zbožňuje Londýn pro všechny ty příležitosti, které nabízí – kluby, umění, hudbu, lidi a tak dále. Jack se také během těch šesti let po večerech a o víkendech věnovala studiu práv a nyní se jí už podařilo získat diplom. A když už sní o novém životě, Alexův život je vzhůru nohama kvůli Ianově smrti a jeho ochrana teď zůstala na ní. Když jsou s Alexem od sebe odděleni, spojí své síly s Tomem, aby společně nalezli odpovědi na všechny jejich otázky. Bojuje co to jde, aby se ujistila, že Oddělení Alexe ochrání, ale zároveň na ni přicházejí myšlenky, že by mohla nyní odejít a jít za svým vlastním osudem, ačkoliv uvnitř dobře ví, že by to Alexovi nikdy nemohla udělat. Nevzdává se totiž naděje, že až bude po všem, budou se moct vrátit k takovému životu, jaký měli před Ianovou smrtí.

Alan Blunt

herec: Stephen Dillane

Alan Blunt je člověk, který udělal z Oddělení malou, nezávislou odnož MI6, jejímž cílem je ochrana Spojeného království (a občas i zbytku světa) proti různým hrozbám, které nejsou na první pohled tak zřejmé, ale můžou mít ničivé následky. Je to neosobní a vypočítavý muž, který dokáže bravurně manipulovat ostatními lidmi. Během operací zastává metodu, kdy se shromáždí ti správní lidi, společně proberou každou možnost a nezastaví se před ničím, aby dosáhli svého cíle. Alan má už předem všechno promyšlené a uvažuje dlouhodobě. Když si jde za tím, co považuje za správné, dokáže dát stranou své emoce, což nejspíš zdědil po svých rodičích, kteří se v projevování emocí moc nevyžívali. Proto nemá problém s posílením svých agentů na jistou smrt. Avšak poznáme i jeho odlišnou stránku, když Oddělení začne vyšetřovat smrt jeho kamaráda z dětství.

Paní Jonesová

herečka: Vicky McClure

Paní Jonesová je opakem Blunta. Je klidná a ačkoliv se také snaží dít emoce stranou, nedokáže si pomoct, ale dělá si starosti o Alexovo bezpečí v situaci, do které ho Blunt uvrhl. Moc se jí ani nezamlouvá, že právě Alex je vyžíván k uskutečnění Bluntových plánů na zjištění pravdy o Point Blanc, ale v zájmu národní bezpečnosti to prostě musí přijmout. Blunt má o Jonesové vysoké mínění, ačkoliv to nikdy sám nepřizná, a proto jí dá Alexe na starost během jeho mise, tudíž je z ní nyní jeho dozor. Ona sama měla v minulosti děti, ale před pěti lety byly zabity, tedy alespoň tomu věří. Na Oddělení jsou jejími nejbližšími kolegy Crawley, Smithers a Wolf. Mezi ním a Jonesovou však vzrůstná napětí, když se nepohodnou, jak by mělo být na Alexe dohlíženo.

Ian Rider

herec: Andrew Buchan

Ian je jedním z Bluntových nejdůvěryhodnějších agentů, který má na svém kontě mnoho úspěšně splněných misí. Po smrti svého bratra Johna a jeho manželky se stává opatrovníkem jejich syna Alexe. John byl také agentem u MI6, avšak Alex pořádně o životě svých rodičů nic neví, jelikož zemřeli, když byl ještě malý. Ačkoliv se Ian snaží Alexovi zajistit normální dospívání, připravuje ho přitom i na špiónský život. Mezi ním a Alexem občas dochází ke konfrontacím a hádkám, zejména pokud se jedná o školu či o Alexovu nedostatečnou pozornost. Sem tam se Ian cítí provinile, že na Alexe až moc tlačí a čím je Alex starší, tím se Ianovy očekávání zvyšují.

Yassen Gregorovich

herec: Thomas Levin

Yassen Gregorovich je postava pohybující se ve stínech, která je záhadným, nemilosrdným a chladnokrevným zabijákem a je jedním z nejobávanějších agentů organizace Scorpia. Yassen pochází z Ruska a bývá posílán na ty nejdůležitější vraždy, protože není nic, v čem by při tom nevynikal. Je hbitý, klidný, dokáže se v mžiku vypařit a pracovat nepozorovaně, kvůli čemuž je nejhorší noční můrou všech bezpečnostních agentur. Je to právě on, kdo zabil Iana Ridera, avšak zároveň býval nejlepším přítelem Alexova otce Johna Ridera. Ti dva spolu pracovali, když John působil jako dvojitý agent u Scorpie, kde jsou trénováni nájemní vrazi. Jelikož je přímo i nepřímo zodpovědný za spoustu bolesti v Alexově životě, stává se pro Alexe úhlavním nepřítelem.

Smithers

herec: Nyasha Hatendi

Smithers pracuje u Oddělení a vyrábí různá neobyčejná zařízení a vychytávky do jakékoliv situace v terénu. Je spojencem paní Jonesové a Crawleyho a navzájem si naprosto důvěřují, zejména když je Alex na Point Blancu. Pro svou práci žije a moc se o svém soukromém životě nesvěřuje – možná i proto, že žádný pořádně nemá. Nicméně po seznámení s Alexem na sebe převezme takovou strýcovskou roli a společně s paní Jonesovou se usilovně snaží zajistit jeho bezpečí.

Kyra Vaschenko Chao

herečka: Marli Siu
pozn.: Tato postava v knize nevystupuje a byla vytvořena speciálně pro seriál.

Kyra je jedním z několika mezinárodních studentů na Point Blancu. Je osamělá a problémová duše, která je pro Alexe velkou hádankou. Protože se její rodiče často kvůli práci stěhují, je Kyra odevšad i odnikud, kvůli čemuž si připadá ztracená, což nahrazuje sarkasmem, lhostejností a zatrpklým přístupem. Kyřini rodiče jsou miliardáři, kteří pracují jako bankéři se sídlem v Singapuru, ale ve skutečnosti jsou finančníky pro kriminální podsvětí. Kyra byla poslána na Point Blanc, aby zkrotila své chování poté, co se ze srandy nabourala do tokijské burzy a způsobila tím škodu mnoha miliónů dolarů a k tomu své rodiče i potupila. Když pozná Alexe, začne se o něj zajímat, protože jí na něm a jeho historce něco nesedí a dává si proto za úkol zjistit, kým skutečně je a co má za lubem. Během to si ale s ním vybuduje jakési přátelství, jestli se tomu tak dá říkat.

Eva Stellenbosch

herečka: Ana Ularu

Eva je pravou rukou doktora Greifa. Je to mazaná a brilantní psycholožka, která pracovala po boku Greifa v Jižní Africe. Byla obviněna z neetických praktik, zejména co se týče psychického týrání. Je expertkou na odhalování nejhlubších a nejtemnějších tajemství a tužeb lidí a ve škole je pověřena úkolem, který zahrnuje dopátrání se pravdy o studentech a o tom, jací skutečně jsou, aby je jejich klony mohly perfektně imitovat. Tím se stává pro Alexe jednou z největších hrozeb.

O dalších postavách toho už tolik nevíme, ale aspoň si je jen krátce představíme:

To samozřejmě nebudou všechny postavy a určitě jich ještě několik dalších v seriálu uvidíme.

Zdroj: AlexRiderTV, RadioTimes
Foto: Sony

Co na jednotlivé postavy říkáte? Těšíte se na první sérii?


Jít na Alex Rider | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře