Archer je pořád v kómatu. Desátá řada přeskočí do sedmdesátkové budoucnosti

Archer je pořád v kómatu. Desátá řada přeskočí do sedmdesátkové budoucnosti

17.6.2018 13:25


Tři televizní roky stráví Sterling Archer v kómatu. A zatímco všichni jeho známí jsou zdrcení, on si v hlavě vymýšlí své vlastní příběhy z vlastního světa. Po noirové detektivce a pralesního dobrodružství přichází na řadu… pokračování závěrečné scény z finále deváté série.

Skok o dalších třicet až čtyřicet let. Desátá a zřejmě závěrečná série Archera se bude odehrávat v budoucnosti. Respektive v budoucnosti, jak si ji představuje Sterling. V budoucnosti sedmdesátkových sci-fi filmů. Jako třeba Vetřelec, kdyby to snad nešlo dost dobře poznat ze závěrečné sekvence deváté řady.

Archer se jako první probouzí z hibernace. Vedle něj leží v kryospánku všechny další hlavní postavy. Přestože nevidíme, jak vypadají, mají známá jména z prvních sérií. I desátá řada ale nejspíš bude mít svého papouška Suchara mluvícího hlasem Kriegera (který by si podle tvůrce seriálu Adama Reeda zasloužil svůj vlastní spin-off). Tentokrát se do podoby jakéhosi astrálního chuchlu proměnila Malory, či spíš Matka (která má ve Vetřelci pouze podobu počítačové umělé inteligence).

Jak Adam Reed potvrdil v rozhovorech pro Upproxx nebo AVClub, zřejmě posledních osm epizod Archera zůstane ve vesmíru. Třeba jako na konci třetí řady.

Na mimozemšťany se těšit rozhodně můžeme. Nebudou ale vypadat jako z Vetřelce. Na vesmírné plavidlo se nalodí hned v první epizodě, s čímž si bude muset posádka poradit. „Všichni jsou zpátky na jedné lodi. Jako v jedné letící kanceláří. Mallory a Archer jsou opět matka a syn. Archer a Lana jsou rozvedení, ale vesmírná loď jim patří oběma,“ nastiňuje Adam Reed. A přiznává, že nápad pro tuhle sérii dostal on a jeho tým scenáristů a producentů před třemi roky.

Stále ovšem zůstává nezodpovězená otázka, co bude s Archerem dál. Zástupci stanic FX a FXX se už před lety dohodli s Adamem Reedem, že po desáté řadě seriál skončí. Nakonec to ale možná bude jinak. Reed totiž mluví nově o tom, že pokud seriál bude pokračovat, bude to už bez jeho přičinění. Stahuje se proto už teď z pozice showrunnera, kterou přenechá jednomu z producentů Caseymu Willisovi, a zařadí se mezi „běžné“ scenáristy. „Dřív to pro mě bylo nemyslitelné. Ale teď myslím nastal čas, aby se na to někdo podíval svěžíma očima a začal psát svěžíma rukama a nasměroval tak postavy do nových dobrodružství,“ připouští Reed s tím, že do budoucna, pod novým vedením, stále nevylučuje vznik filmu. O budoucnosti seriálu se podle něj brzy diváci dozví.

Tak či tak se Reed s Willisem chystají na konec. Vesmírná série má být jaksi propojená se současností, kdy Archer leží v kómatu. Reed sice říká, že ještě úplně přesně neví, jak bude vypadat konec, ale je přesvědčený, že ne každému se bude líbit. „Rozhodně vím, že každý po zhlédnutí nezvolá: ‚To bylo to nejlepší finále na světě!‘“ //// Desátou – a zřejmě poslední – sérii Archera uvidí diváci někdy v příštím roce 2019, pravděpodobně na jaře.

Foto: FXX


Jít na Archer | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!