Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

4.11.2019 16:46


Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na počátek dobrodružství nových Avengers, jenž nese název Poslední návštěva a na onu návštěvu nepřichází nikdo jiný, než kosmičtí bozi Nebešťané.


Hodnotí @DarthRevan

Komiks Avengers: Poslední návštěva napsal proslulý tvůrce a komiksový vizionář Jason Aaron (Thor: God of Thunder) a ilustroval Ed McGuinness (Astonishing X-Men). Kniha navazuje na několik dřívějších příběhů, mimo jiné i na nedávno vydaný skvělý komiks Captain America: Hail Hydra.

Avengers, tým nejmocnějších hrdinů světa, se rozpadl. Nyní se ale jeho tři nejslavnější členové, tedy Captain America, Iron Man a Thor znovu setkávají a shromažďují další bojovníky k boji proti zdánlivě nezastavitelnému nepříteli. Na Zemi totiž nečekaně přichází Loki a s ním celá skupina nejmocnějších vesmírných bohů, obrovitánských Nebešťanů. Nový tým, který se proti těmto padouchům postaví, je obohacen například o She-Hulk, Ghost Ridera či Captain Marvel.

Jason Aaron je v poslední době jasně nejlepší marvelovským komiksovým scenáristou a i když ve svých příbězích není vždy nějak extra originální, dokáže jimi vzbudit ve čtenáři nadšení, které přetrvává po celou dobu čtení. V případě nových Avengerů nám servíruje příběh ve dvou časových rovinách a ukazuje nám tak i superhrdinský tým pravěkých bojovníků. Díky Aaronovi rovněž vidíme naroubování atypických charakterů jako je Ghost Rider Robbie Reyes do Avengers, případně nové zpracování fiktivních světů Asgardu a Wakandy.

Prehistorické Avengers vede v komiksu Odin Borson. Foto: Marvel Comics

Celkový příběh pak připomíná klasickou superhrdinskou klasiku a schéma souboje s mocnými mimozemskými následníky, kteří se kvůli určitému důvodu vydali zrovna na Zemi (jak nečekané). I tak v něm ale najdeme zajímavé aspekty a hlavně několik nečekaných zápletek, které z dané rutinní záležitosti dělají nakonec vcelku zajímavou podívanou. Aaron tak nakonec ve své týmové prvotině rozepsal zajímavé dějové linky, nadhodil několik zajímavých teorií do budoucna a v neposlední řadě dořešil některé dřívější věci. Na rozjezd rozhodně skvělá podívaná!

80%


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!