Jak se Thanos vypořádal s nástrahami v Lomu bohů?

Jak se Thanos vypořádal s nástrahami v Lomu bohů?

19.11.2019 18:14


Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na knihu Thanos: Lom bohů, ve které šílený titán touží získat svou ztracenou moc zpět.


Hodnotí @DarthRevan

Stejně jako za prvním dílem ságy, i za Lomem bohů stojí spisovatel Jeff Lemire, na pozici kreslíře však místo Deodata tentokráte nastoupil Germán Peralta (Marvel's Stri­keforce). Lom bohů je závěrečnou kapitolou Thanosovy ságy.

Šílený titán přišel o svou moc a jeho vlastní syn Thane s pomocí Smrti jej vykázal na galaktické smetiště. Starfox, Nebula a další bývalí Thaneovi spojenci musí náhle pomáhat Thanosovi, aby znovu získal svou moc a zastavil Thanea, jenž kvůli spojení s vesmírnou supersilou Phoenix zešílel. Aby však Thanos opět mohl disponovat svou supersílou, musí vstoupit do starobylé svatyně na konci vesmíru, Lomu bohů. Problémem je fakt, že právě sem přicházejí božské bytosti většinou zemřít…

Thanos se musí vyšplhat ze samého dna. Foto: Marvel Comics

Druhý díl Thanosovy ságy od Jeffa Lemirea je až na kresbu rozhodně lepší, jak epizoda první, jeho nejsilnější stránkou pak je fixace na příběh a ne na zbytečné uvádění nových a nových postav, jež pak ve výsledku nemají na děj žádný vliv. Této zbytečnosti se tedy Lemire na rozdíl od prvního dílu vyvaroval. Naopak vrhl titána do nečekané konfrontace s Avengers a postavil jej po jejich bok. Díky tomu tak má tuzemský čtenář opět možnost podívat se na Thor Jane Foster a Captaina Americu Sama Wilsona.

Závěrečné vyvrcholení pak není žádným bombastickým superhrdinským kýčem, ba naopak. Několikrát jsme ujištěni, že si o superhrdinovi nečteme a vidíme jen a pouze běsnění šílence, který je posedlý touhou po moci a nehodlá se zaobírat nikým, ani svými rodinnými příslušníky. Thanos je prostě svůj a právě tyto komiksy dávají zapomenout na jeho ne moc zdařilé filmové vystoupení z nedávného snímku Endgame. Lom bohů je velkolepým završením uzavřené série a neměl by chybět v žádné komiksové kolekci.

90%


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!