Komiksy nám odhalily chronologicky prvního pozemského hrdinu. Odkážou na něj filmy v budoucnu?

Komiksy nám odhalily chronologicky prvního pozemského hrdinu. Odkážou na něj filmy v budoucnu?

25.11.2019 17:10


V posledních letech se Marvel rozhodl nám v komiksech ukázat dávnou minulost a počátky prvních pozemských hrdinů. Po milion let starém uskupení Avengerů tak zašel Aaron ještě dál a světu představil prvního superhrdinu z planety Země.


V poslední komiksové sérii Avengers, kterou v češtině postupně vydává i Crew, jsme se nejdříve seznámili s první inkarnací Avengerů, která je stará milion let a její součástí byli například Odin nebo Ghost Rider jezdící na hořícím mamutovi. Součástí této skupiny byl zároveň také Starbrand, neboli vesmírná síla, která se spojila s tehdejším hominidem. Jak jsme se ale v nejnovějším čísle dozvěděli, tento Starbrand nebyl na Zemi zdaleka prvním jedincem nosícím tuto sílu.

První superhrdina tedy nebyl starý milion let, ale pětašedesát milionů let a ano, byl to Tyranosaurus rex. Když na Zemi dopadl meteorit, který vyhubil dinosaury, nešlo o čirou náhodu, ale planeta jej přitáhla, aby probudila sílu k vlastní ochraně. Zkázu světa tak navíc přežil jeden dinosaurus a ten se stal prvním pozemským ochráncem před kosmickými hrozbami. A jelikož Marvel v poslední době rád čerpá z moderních komiksů, mohli by na tuto postavu alespoň odkázat, pokud by se pro Starbranda jednoho dne rozhodli.

Prvním pozemským ochráncem byl dinosaurus. Foto: Marvel

Jak se stavíte k Aaronově poslední dějové lince prozkoumávající počátky pozemské ochrany?

Zdroj: ScreenRant


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!