Druhá polovina šesté řady odstartovala malým finále

Druhá polovina šesté řady odstartovala malým finále

22.7.2022 20:38


Co bude dál? Pokud by osmou epizodou šesté řady vše skončilo. Nikdo by se nezlobil. Začátek druhé poloviny finálové řady nasadil látku hodně vysoko.


Učiněný majstrštyk. Více k hodnocení epizody Point and Shoot netřeba psát. Návrat šesté řady se vydařil ve velkém. Jestli tohle nebyla finálová epizoda, tak co víc nám chtějí tvůrci ještě nabídnout?

Šestá řada se s tím rozhodně nemaže. Smrt Nacha přišla nezvykle brzy. Následně jsme byli šokováni ve finále první poloviny, kde byl zabit Howard Hamlin.

Hned po krátké přestávce jsme se dočkali nejočekávanějšího souboje vůbec. O osudu Lala jsme toho v Breaking Bad moc neslyšeli. Měl tak v tomto souboji značnou nevýhodu. Gus v původním seriálu patří k hlavním postavám. Nabízel se nám tak ještě Lalův útěk zpět domů, ale tohle není zrovna řešení, ke kterému jsou Vince Gilligan a Peter Gould naklonění.

Lalo dává přednost mluvení před střílením, Foto: AMC

O návrat domů se Lalo pokusil již v páté řadě, ale kvůli Nachovi to nešlo podle plánu. Lalo si dal tedy zcela jiný cíl. Chtěl Guse dostat a kdyby si ušetřil svůj dlouhý proslov, tak by se mu to i povedlo.

Lalův geniální plán zahrnoval zapojení i ústředního dua. Právě proto se vloupal k Jimmymu domů, kde je zachytil s Kim a nečekaně i s Howardem. Howardův osud je nám všem již znám. Teď dokonce víme, kde skončilo jeho tělo.

Pro Kim a Jimmyho měl Lalo nelehký úkol. Jak už název epizody napovídá, tak jeden z dvojice měl dojet ke Gusovi do skrýše a zastřelit ho.
Teď přichází důležitý moment celé epizody. Lalo si pro tento úkol vybral Jimmyho. Ten aniž by věděl, koho má zastřelit, tak celou akci začal Lalovi rozmlouvat a přesvědčil ho, aby si vybral Kim.

Možná se Jimmy jen snažil Kim dostat z bytu, ale náš první dojem byl spíš takový, že si snažil zachránit koudel. Jimmy prostě ví, že není vrah. Zatímco o Kim ví, že je schopná udělat cokoliv. Tím by Jimmy zůstal čistý. Zajímavé tak bude sledovat, jestli na tohle téma ještě padne diskuze.

Zatímco tedy jeden z páru jel zabít Guse. Lalo čekal, že se Gus přesune do prádelny a právě tam se vydal. Zde zabil Gusovu ochranku a pokračoval směle ve své plánu, což se Lalovi stalo osudným. Opět zde platí pravidlo: lepší víc střílet než mluvit.

Lalo se s námi v osmé epizodě rozloučil, Foto: AMC

Z hlavních dějových linek nám tak zbývá sledovat vývoj vztahu mezi Kim a Jimmem. Zabití Howarda s nimi dost zamavá, stejně tak i fakt, že Kim musela jet zastřelit neznámého chlápka. Tohle musí skončit rozpadem a je jen otázkou, kdy nám ho tvůrci naservírují. Tempo, kterým se seriál ubírá k cíli naznačuje, že bychom rozpadu jejich vztahu mohli dočkat již brzy.

//Jak hodnotíte první epizodu druhé části šesté řady?

Zdroj anotačního obrázku: AMC


Jít na Better Call Saul | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!