Beverly Hofstadterová

Beverly Hofstadterová

Christine Baranski Sezóny 9 2009 - 2019


Leonardova matka, neuroložka a psychiatrička.

Beverly Hofstadterová je matka Leonarda a bývalá manželka Alfreda Hofstadtera. Je neuroložka, psychiatrička a úspěšná spisovatelka. Navzdory tomu, že je psychiatrička, je však příšernou matkou. Po většinou vystupuje jako chladná, zahořklá, jednotvárná a velice analytická osoba.

Často diagnostikuje chování nebo neurózy lidí, se kterými právě mluví. Lidi kolem sebe analyzuje, uráží a utahuje si z nich. Takhle se chová nejspíš proto, že se chce distancovat od lidí, které si kvůli svému chování znepřátelila.

Dokáže být extrémně arogantní, narcistická, nepřátelská, chladná, bezcitná a neuvěřitelně ignorantská. Její vztah s Leonardem je velmi chaotický, ale sobě za to vinu rozhodně neklade, viní totiž Leonarda z toho, že má nevyřešené problémy z dětství a Oidipovský komplex. Rozvíjení vztahu se svým synem jí totiž připadalo jako absurdní a zbytečné.

Vůbec jí nepřijde divné svého syna ponižovat a shazovat. Baví se s ním, jen když je to nezbytně nutné, protože chce potlačovat Leonardovo ego. Pořád na něj shlíží z vrchu a kritizuje jej. V porovnání s ní a s jeho sourozenci jej bere jako nezměrné zklamání. Kromě toho jej bere jako vědecký experiment, který si musí zasloužit její lásku a náklonnost.

Oproti tomu si Baverly náramně rozumí se Sheldonem, který ji bere jako matku, kterou si vždy přál mít. Podobný vztah jako s Leonardem sdílí Beverly i se svým bývalým manželem, Alfredem, kterému neopětovala svoje city. Ten se tedy rozhodl hledat lásku u jiné ženy, což nakonec vyústilo v jejich rozvod.

Foto: CBS