Matt Casey opouští chicagskou rodinu

Matt Casey opouští chicagskou rodinu

25.10.2021 23:09


Pro seriál Chicago Fire je vždy smutné, když z něj odejde nějaká z hlavních postav. Stalo se to už několikrát a nyní k tomu dochází opětovně. Ze seriálu totiž odchází Jesse Spencer, který celou dekádu ztvárňoval poručíka a posléze kapitána Matta Caseyho.


Chicago Fire minulý týden odvysílal svou dvoustou epizodu, v níž byla propagována informace, že se Casey s největší pravděpodobností rozhodne nechat chicagskou rodinu za sebou, aby se mohl starat o tu novou. A jak se v epizodě nakonec ukázalo, skutečně se tak i stalo. Matt Casey se totiž rozhodil svůj život přesunout z Chicaga do Oregonu, aby se tam mohl starat o sourozence Dardenovy, náctileté syny svého zesnulého nejlepšího přítele. Caseyho představitel Jesse Spencer potvrdil, že tímto jeho působení v seriálu prozatím končí. Důraz klademe na PROZATÍM.

Casey totiž odjíždí do Oregonu na minimálně tři roky, dokud nebude mladšímu Benovi 18 let. Samozřejmě se nakonec Casey může rozhodnout, že se už do Chicaga nevrátí a do dění seriálu se nevrátí jak on, tak ani jeho herecký představitel. Na druhou stranu se tím ale nabízí i možnost, že si dá herec jen dočasnou pauzu od seriálu a v nějaké budoucí sérii se opět objeví ve stálé roli. Možné je i zahostování v nějakých dílech. Třeba taková svatba Kellyho a Stelly by si žádala přítomnost nejedné postavy z minulosti.


(Chicago Fire přišlo o jednoho z předních hrdinů.)

Co se týče Jesseho Spencera, tak je naprosto pochopitelné, že si chce dopřát od hraní v televizi pauzu, jelikož roli Caseyho ztvárňuje už deset let a předtím působil osm let v seriálu House. Jesse tak strávil 18 let v kuse na obrazovkách.

Uvědomil jsem si, že působím v televizi už hodně dlouho. Letos to je myslím můj osmnáctý rok v televizi, protože jsem se přesunul z House rovnou do Chicago Fire. Když jsme se blížili ke 200. epizodě, zavolal jsem Derekovi (pozn: výkonný producent), že je pro mě čas, abych seriál opustil. Dohodli jsme se, že musíme alespoň dostat Caseyho ke 200. epizodě. Bylo to těžké rozhodnutí, protože tento seriál zbožňuji už od jeho počátku, ale jsou i další věci, které chci v budoucnu dělat. Musím se postarat o rodinu a 18 let je už dlouhá doba.

Když byl Jesse dále dotázán na Caseyho vztah se Sylvie Brettovou, s níž se Casey dohodl, že dají šanci vztahu na dálku, tak to okomentoval, že je pro něj odchod těžký, protože má Brettinu představitelku Karu rád a moc dobře se mu s ní pracuje. A vždy je šance, že se vrátí. Tvůrci si totiž pohrávají s otázkou, zda se Casey vrátí nebo ne? Ta možnost totiž tady je. S Derekem se o tom bavil a vidí to tak oba.

K Jesseho odchodu se vyjádřila představitelka Caseyho bývalé ženy Gabby – Monica Raymund.

Nedávno jsem to zjistila. Chybí mi můj chlap. Chybí mi můj Casey. Přeji Jessemu jen to nejlepší. Mám ho moc ráda. Měli tam velké štěstí, že ho tam mají a už se těším, kam ho cesty dovedou dále.

Monica také prozradila, že se měla původně v minulé řadě do jedné z posledních epizod vrátit, ale kvůli covidovým omezením to neklaplo. Její návrat by byl spjatý s tím, jak se Sylvie potýkala s posunutím vztahu mezi ní a Caseym, a to právě kvůli svému přátelství s Gabby. Monica dodala, že stejně jako Jesse, i ona je vždycky otevřená návratům do Chicago Fire. Že by se obě postavy znovu do seriálu podívali na již zmíněné svatbě? Uvidíme.

(Dorazí Casey a Gabby na svatbu svých blízkých přátel?)

Níže se ještě můžete podívat na rozlučkové video s Jessem Spencerem, který bude všem kolegům moc chybět.

Thumbnail Play icon

Zdroj: Deadline (1, 2)
Foto: NBC

Co říkáte na odchod Caseyho? Mrzí vás, že už ho nebudeme v seriálu vídat?


Jít na Chicago Fire | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!