Gabriela Dawsonová

Gabriela Dawsonová

Monica Raymund Sezóny 5 2014 - 2018


Hlavní postava Chicago Fire. Antoniova sestra, zdravotnice Ambulance 61 / hasič Zásahového vozu 81 na Hasičské stanici 51, spolumajitelka baru Molly's.

Gabriela Dawsonová je sestrou detektiva Antonia Dawsona. Pracovala na Hasičské stanici 51 především jako velící zdravotnice Ambulance 61. Na čas si chtěla vyzkoušet i práci hasiče, takže se připojila k posádce Zásahového vozu 81, kterému velí poručík Matthew Casey, kterého si vzala za muže.

Jelikož je tedy v příbuzenském vztahu s Antoniem, občas je můžeme spolu v seriálu vidět. Také je spolumajitelkou baru Molly's, kam členové rozvědky po službě rádi chodí. Při otevření baru měla Gabby s Otisem a Herrmannem problém s Arthurem, gangsterem, který po nich chtěl pravidelně peníze. Do baru začal chodit Jay Halstead, který se Gabby zalíbil, ale později bylo vyzrazeno, že špehuje bar pro Arthura. Přiznala se k tomu Antoniovi, který ale zjistil, že je Jay detektivem, který se k Arthurovi infiltroval a snaží se ho dostat. Gabby s pomocí Jaye později Arthura dostanou, ale Jay je přitom postřelen. Na oplátku si může vybrat do jaké jiné jednotky chce nastoupit a on si zvolí rozvědku. Antonio se za něj u Hanka zaručí a Jay k rozvědce nastoupí. S Gabby se ale po zatknutí Arthura rozejdou.

Hlavní postava seriálu Chicago Fire – profil zde

(Gabby s kolegyní Brettovou před Antoniem a Voightem, Foto: NBC)

Objevila se v dílech Chicago P.D.:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!