Scott Reynolds tweetuje o Isaakovi a Bossovi

Scott Reynolds tweetuje o Isaakovi a Bossovi

3.12.2012 23:58


Dříve, než začnete číst ten kratičký článek, který vám možná objasní některé události, které se v posledních dvou epizodách staly, upozorním vás dopředu, že pokud jste 9. a 10. díl neviděli, bude pro vás silně spoilerový.


Isaak je mrtvý. Toho jsme byli svědky v deváté epizodě s názvem Helter Skelter. Proč? Podle někoho byl Isaak vůbec nejlepším padouchem hned po Trinitym ze 4. řady; a když píšu někoho, myslím tím dost početnou většinu. Proč si scénáristé Dextera řekli, že se ho zbaví tak brzo – a ještě tak hloupě, jak někteří tvrdí? Jeden ze scénáristů, Scott Reynolds minulý týden na svém Twitteru účtu @jscottamy</a> v krátkosti řekl, jak to vlastně bylo:

Někdy je prostě obtížné se popasovat s časem, kteří herci mají. V případě Raye Stevensona to pravděpodobně mohly být práce na druhém díle G.I. Joe anebo na druhém Thorovi. Jeho herecká vytíženost si tedy vyžádala svou oběť – Isaakovu smrt. Reynolds si za ní podle svého tweetu také stojí, a stojí si i za tím, co to pro Dextera znamenalo. Ačkoliv leckdo zcela oprávněně tvrdí, že Isaak byl postřelen někdy brzo odpoledne a ještě večer je na Dexterově lodi úplně fit, takže by určitě mohl přežít, myslím si, že jsme zde spíše měli sledovat tu emocionální část příběhu, kdy si Isaak uvědomil, že za Viktorovu smrt může on sám a chce být pohřben spolu s ním – trochu jako od Shakespeara.


Další zvláštní postavou, kterou vyvolala mohutné diskuze, je Phillip Bosso, požární vyšetřovatel. Ten zprvu vypadal jako prvoplánový žhář a úchyl v jednom, ale chyba lávky. V desáté epizodě nás scénáristé překvapili a Scott Reynolds o této postavě tweetnul následující:

Když ji psali, nechali se inspirovat Johnem Leonardem Orrem. Kdo že to je? Muž, který se narodil v roce 1949, byl bývalý hasič a požární vyšetřovatel v Kalifornii, který měl zároveň i jednu pěknou zálibu v zakládání požárů a na svém kontě má smrt 4 lidí. Více o něm najdete třeba na anglické wikipedii. Jak již ale z aktuální epizody víme, Bosso nakonec nebyl až takový ďábel a místo vraždění lidí radši rekonstruoval historické bitvy.


Jít na Dexter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!