Disney bude v nové pohádce plnit přání

Disney bude v nové pohádce plnit přání

29.10.2023 14:39


Za měsíc bude v kinech uvedena nová animovaná disneyovka Přání, která se při příležitosti stoletého výročí založení společnosti Walt Disney navrátí ke kořenům animovaných disneyovek a představí nám jedinečný příběh, který se utvářel už celé století.


Koncem listopadu se můžeme těšit na novou animovanou disneyovku, která patří k velice ambiciózním projektům studia a vyjde v rámci stoletého výročí založení společnosti Walt Disney. Ve filmu se totiž navrátíme na samotný počátek disneyovských pohádek. Nejenže bude výsledná animace mísit počítačovou animaci a typickou kreslenou animaci starých disneyovek, ale i tématem bude odkazovat na staré pohádky. V centru všeho dění totiž bude hvězda, která plní přání, a taková hvězda byla součástí mnohých pohádek i v minulosti. Zmínit můžeme například Pinocchia, Petra Pana, Zachránce či Princeznu a žabáka. Hvězda navíc patří i k typickým symbolům Disneyho, neboť je užívána v oficiálním logu s disneyovským zámkem. Proto se pro nadcházejícího nový animák Wish, česky Přání, používá označení „příběh, který se utvářel celé století“. Také se v něm očekává spoustu easter eggů na staré animované disneyovky. A o čem že tedy Wish vůbec bude pojednávat?

Ve filmu Přání vysloví mladá a důvtipná dívka Asha tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s Hvězdou musí Asha čelit hrozivému nepříteli, králi Magnificovi, který je vládcem říše Rosas, a který ohrožuje Ashiny přátele a blízké. Asha a Hvězda dokážou, že když se vůle odvážného člověka spojí s magií hvězd, mohou se dít zázraky.

(Disney bude v novém animáku plnit přání. Foto: Disney)

Za filmem stojí režisér Chris Buck, který se postaral i o režii animovaných trháků Ledové království a Ledové království 2. Hlavní roli Ashy namluví herečka Ariana DeBose a do dalších hlasových rolí byli obsazeni Chris Pine, Alan Tudyk, Angelique Cabral, Victor Garber, Natasha Rothwell, Jennifer Kumiyama, Evan Peters, Harvey Guillén, Ramy Youssef, Niko Vargas, Della Saba či Jon Rudnitsky. Tato muzikálově laděná fantasy pohádka bude mít premiéru 22. listopadu a abyste se na ni mohli pořádně připravit, máme tu pro vás její oficiální trailer.

Thumbnail Play icon

Jít na Disney Movies | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!