Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

10.2.2024 13:19


Po letech, kdy Disney vydávalo animáky a hrané disneyovky jednu za druhou, se letos Disney trochu uskromní a raději než na kvantitu vsadí na kvalitu. V aktuálním roce se můžeme těšit na tři filmová pokračování úspěšných značek.


Jelikož v době covidové bylo několik animáků vypuštěno do světa prostřednictvím streamovací služby Disney+, hodlá letos Disney některé z nich pustit i v amerických kinech. Už 12. ledna si svou kino premiéru odbyla Duše, 9. února do kin zamířila Proměna a 22. března mohou Američané v kinech očekávat Lucu. Kromě toho ale bude letošní rok na disneyovky poměrně slabý, neboť nás čeká pouze jeden animák studia Pixar, jeden animák studia Disney a jedna hraná disneyovka. Nicméně všechny tři jsou silnými hráči, neboť rozšiřují úspěšné filmové značky.

V HLAVĚ 2

Letos se můžeme těšit na animák V hlavě 2 od Pixaru, jehož premiéra je stanovena na 14. června. Ve filmu se vrátíme do mysli Riley právě ve chvíli, kdy Riley začne prožívat pubertu a velín v mozku projde drastickou rekonstrukcí, aby se vytvořilo místo novým emocím. Radost (Amy Poehler), Smutek (Phyllis Smith), Strach (Tony Hale), Vztek (Lewis Black) a Nechuť (Liza Lapira), kteří spolu dlouho nerušeně a úspěšně koexistovali, silně znejistí, když se objeví nová emoce Úzkost (Maya Hawke). A vypadá to, že není sama.

Thumbnail Play icon

MOANA 2

V roce 2021 jsme vám poskytli novinku, že Disney plánuje navázat na film Moana novým seriálem. Ten měl dorazit už v roce 2023 a posléze byl odsunut na rok 2024. Nakonec se ale studio rozhodlo předělat seriál na filmové pokračování, které zamíří do kin 27. listopadu. Moana a Maui zavedou diváky za novým a také nebezpečným dobrodružstvím v mořích Oceánie, jakému ještě nikdy nečelili. Kromě animované dvojky Moany se taktéž připravuje hraný remake jedničky, ale tento projekt je zatím stále v ranných fázích a s původním vydáním v létě roku 2025 se už nepočítá a očekává se, že termín Disney zaplní nějakým jiným filmem. Nakonec si vás dovolíme upozornit, že jsme na naší stránce vyhotovili profil pro animovanou Moanu a tudíž ji už můžete i patřičně ohodnotit.

Thumbnail Play icon

Mufasa: Lví král

Konec roku bude ve znamení návratu do Afriky společně s prequelem Lvího krále, který se zaměří na Simbova otce Mufasu. Ve filmu bude Rafiki vyprávět Kiaře, dceři Simby a Naly, příběh jejího dědečka, zatímco Timon a Pumbaa jeho vyprávění trochu přikrášlí. Seth Rogen, Billy Eichner a John Kani si zopakují své role ze Lvího krále a mladého Mufasu nadabuje herec Aaron Pierre. Film byl původně plánovaný na léto 2024, ale v listopadu byl odsunut až na zimu, konkrétně na 20. prosince.

(Foto: Disney)

Na který z těchto tří filmů si zajdete do kina?


Jít na Disney Movies | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!