Lví král se stává nejvýdělečnějším remakem disneyovek

Lví král se stává nejvýdělečnějším remakem disneyovek

12.8.2019 15:25


Film Lví král už od začátku útočil na první místo v rámci nejvýdělečnějších remaků disneyovek. A nyní se mu to podařilo, neboť překonal výtěžek, který si z kin odnesl film Kráska a zvíře, kterému doteď patřilo prvenství.

Na začátku srpna jsme psali, že se Lvímu králi podařilo překonat miliardovou hranici a musel překonat ještě další tři filmy, aby se dostal na vrchol žebříčku. Jak Aladina, tak i Alenku v říši divů předběhl krátce poté, ale čekala jej výzva v podobě Krásky a zvířete, který se držel na hodnotě 1,263 miliard dolarů.

Nyní se ale Lvímu králi podařilo překonat i tuto částku, jelikož v současné době má na svém kontě 1,334 miliard dolarů a stává se tak nejvýdělečnějším remakem a současně dvanáctým nejvýdělečnějším filmem všech dob. Z domácí americké půdy si film odnesl 473 milionů dolarů a z dalších zemí 861 milionů.


(Lvímu králi se opravdu daří.)

V následujících týdnech uvidíme, na jaké částce se film zastaví. Lze předpokládat, že se dostane do desítky nejvýdělečnějších filmů všech dob, jelikož mu na desáté místo chybí pouhých třináct milionů dolarů, což by pro film nemělo představovat problém.

Zároveň pro vás máme ohledně výtěžku z kin ještě jednu informaci. Film Aladin překonal svou částkou 1,035 miliard dolarů Alenku v říši divů, čímž zaujímá bronzové místo v našem žebříčku.

(Aladin se posouvá o jednu příčku nahoru.)

Zdroj: BOM
Foto: Disney

Viděli jste už Lvího krále v kinech? Jak se vám líbil?


Jít na Disney Movies | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!