Úplně první příběh o Dalecích z Doctora Who byl kolorován a předělán na celovečerní film

Úplně první příběh o Dalecích z Doctora Who byl kolorován a předělán na celovečerní film

19.11.2023 16:31


Vůbec první příběh Doctora Who, v němž se objevili Dalekové, byl u příležitosti 60. výročí seriálu přepracován.


Seriál, který nemá název, ale běžně se mu říká The Daleks, byl znovu sestříhán a jeho sedm 25minutových epizod bylo přetvořeno na 75minutový celovečerní film. Změnil se i černobílý vizuál původního filmu, který byl kolorován. Barevná verze bude také obsahovat novou hudbu od skladatele Marka Ayrese a nové zvukové efekty.

Nová verze epizody se bude vysílat na BBC Four ve čtvrtek 23. listopadu – v den, kdy uplyne šest desetiletí od prvního vysílání Doctora Who – a bude k dispozici na BBC iPlayer jako součást nové kolekce Whoniverse.

(První příběh o Dalecích byl kolorován a předělán na celovečerní film)

Phil Collinson, výkonný producent seriálu Doctor Who, řekl:

Bylo mi velkým potěšením strávit posledních 12 měsíců prací s tak talentovaným týmem, který vdechl nový život tomuto klasickému dobrodružství – příběhu, který je doslova základním kamenem všeho, čím se Doctor Who stal. Původní verze je mistrovským dílem televizního dramatu 60. let a tato nová verze stojí na ramenou průkopnického ducha Doctora Who 60. let.

Epizody The Daleks, které se původně vysílaly od prosince 1963 do února 1964, představily divákům Doktorovy nejodolnější nepřátele a sledovaly posádku TARDIS v čele s Prvním Doktorem (William Hartnell), která přistála ve zkamenělém lese na cizí planetě, kde se setkala se zmutovanými Daleky.

Zdroj: radiotimes.com

Foto: BBC One


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!